Aneta Vignerová i moderátor Martin Čermák darovali krev | Medicína | Trendy zdraví

Hlavní strana » Medicína » Článek

Aneta Vignerová i moderátor Martin Čermák darovali krev

14. 5. 2015

Mezi bezplatné dárce krve se včera zařadila i Miss České republiky 2009 Aneta Vignerová a moderátor Martin Čermák. Oba sebrali odvahu, překonali strach z jehel a připojili se k Vendule Svobodové a miskám Haně Věrné a Evě Čerešňákové v rámci tradičního bezplatného odběru známých tváří.

Aneta přijde zas

„Krev jsem darovala poprvé a myslela jsem, že to bude daleko horší. Překvapivě mě to nebolelo a po odběru jsem se cítila fajn. Ani jsem netušila, že se daruje téměř půl litru krve. Jsem ráda, že takovým skutkem mohu pomoci a plánuji dávat krev častěji,“ prozradila ke svému prvnímu bezplatnému odběru krve Aneta.

Vůbec to nebolelo Martina Čermáka

Poprvé na transfúzní oddělení zavítal i sympatický moderátor Martin Čermák, který jako jediný reprezentoval mužské pohlaví. Obklopen příjemnými zdravotními sestřičkami a misskami si svůj odběr čtyřistapadesáti mililitrů v podstatě užil a věří, že i on se na transfúzní oddělení vrátí. „Určitě se rád přidám i příště. Bylo to úplně v pohodě, vůbec to nebolelo. Bylo to, jako když tě štípne komár a akorát vysaje trochu víc krve,“ řekla se smíchem vycházející hvězda TV Nova.

„Těší mě, že si bezplatné odběry krve drží tradici a přidávají se jak pravidelní dárci, jako tentokrát Hanka či Vendula, tak prvodárci z řad známých tváří. Samozřejmě, ne každý je vhodným dárcem, ne každý najde odvahu, ale většina z těch, kteří se jednou k odběru odhodlají, se příště ochotně přidají znovu a společně podporujeme dobrou věc,“ uvedla Eva Čerešňáková, která byla v minulosti tváří kampaně Českého červeného kříže právě na podporu bezplatného darování krve.

Zdroj fotografií: Tomáš Martinek


publikováno: 14. 5. 2015, v rubrice Medicína
Štítky: krev, pomoc druhým

Další články v rubrice Medicína:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+