Antikoncepci ve formě náplasti na dovolené | Poradna | Trendy zdraví


Poradna


↑ skryj ↑

Antikoncepci ve formě náplasti na dovolené

Otázka:

Gynekolog mi předepsal hormonální antikoncepci ve formě náplasti. Mám ale trochu obavu, že se mi odlepí během těch 7 dnů, po které ji mám nalepenou. Jak se toho vyvarovat? Lenka B.

Odpověď:

Dobrý den, transdermální hormonální antikoncepce se aplikuje na neporušenou, zdravou, čistou, suchou a přednostně neochlupenou pokožku v oblasti břicha, hýždí nebo vnější horní části paže, kde se nebude náplast třít s těsným oblečením. Před nalepením náplasti se nesmí používat tělová mléka, krémy, oleje, zásypy, make-upy nebo další přípravky na kůži v oblasti, kde bude náplast umístěna. Tyto přípravky mohou zapříčinit úplnou ztrátu lepivých vlastností náplasti nebo její lepivost snížit. Jestliže je náplast správně aplikována, může se žena koupat a sprchovat jako obvykle a nemusí se omezovat v žádných aktivitách, jako je plavání, saunování a cvičení. Pocení funkčnost náplasti také neomezuje.

Výhodou této metody je, že hormony jsou dávkovány rovnoměrně a organismus není vystavován výkyvům. Hormony putují rovnou do krve, proto je tato metoda mnohem šetrnější k trávicímu traktu, je vhodná i pro osoby s intolerancí laktózy a vstřebávání látek neohrozí případné zažívací potíže. Pokud je náplast správně aplikována, můžete se koupat i sprchovat a nemusíte se omezovat ani v žádných dalších aktivitách, jako je plavání, saunování nebo cvičení. Jedná se o vysoce spolehlivou antikoncepční metodu, která uživatelkám přináší řadu výhod a usnadnění cestování patří mezi jednu z nich.

MUDr. Barbora Ožanová, Gynartis s.r.o. a Novagyn s.r.o.
Zde můžete vložit vaši konkrétní otázku.
Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+