Čeští vědci vyrazili do boje proti otokům, celulitidě a lipedému | Přírodní léčba | Trendy zdraví

Čeští vědci vyrazili do boje proti otokům, celulitidě a lipedému

5. 5. 2023

Čeští vědci pod vedením Doc. Ing. Petra Kaštánka, PhD., ve spolupráci s předními odborníky a lékaři, 6 let zkoumali a hledali účinné látky pro řešení problémů s otoky, celulitidou či lipedémem – problémy, které trápí velkou část převážně ženské populace a nyní představují novou, revoluční řadu preparátů na přírodní bázi pod značkou Neobotanics.

Celulitida, lipedém a obezita jsou tři odlišné zdravotní stavy

I když se tyto stavy mohou zdát na první pohled podobné, mají různé příčiny, projevy a léčebné přístupy. Zmíněné zdravotní problémy bohužel trápí stále více žen a jejich léčba není snadná a vyžaduje kombinaci více přístupů.

„Lymfologie, které se věnuji 30 let, je multidisciplinární obor s komplexní léčbou, která je označována jako Komplexní dekongestivní terapie. Ta má řadu pilířů jako jsou různé typy lymfatické drenáže, kompresní léčby, farmakoterapie a další. Vedle tohoto „klasického“ přístupu jsme od počátku naší praxe věděli o potenciálu fytoterapie v léčbě, ale především v prevenci chronických otoků, kam vedle lymfedému, flebedému řadíme i lipedém. Jedná se o onemocnění, které postihuje cca 15% žen a je považováno za nejpoddiagnos­tikovanější a tím i neadekvátně léčené onemocnění nejen u nás, ale i ve světě. Nejčastěji je zaměňováno za prostou celulitidu či obezitu nebo lymfedém. Bohužel ve své praxi v poslední době sleduji narůstající trend pacientek s nějakým z výše zmíněných poškození podkoží. Jednou z významnějších příčin je i změna pohybové dispozice (např. dlouhé sezení u pc), kdy se nepohybuje lymfa a nemůže tak z těla odvádět nežádoucí látky nebo špatná změna stravy. To vše napomáhá nejen rozvoji celulitidy, obezity, ale i chronickým otokům, bolestem, chronické únavě a dalším symptomům „moderního života". Dle mého názoru i obezitu je důležité nebrat jako nemoc, ale jako příznak, kdy je potřeba zjistit, co se v těle děje. Při edukaci se snažím vyzdvihnout důležitost prevence. Zastávám názor, že ženy nemají adekvátní informace o tom, jak předcházet kožním deformitám v podobě pomerančové kůže nebo i objemovým změnám tzv. gluteo-femorální (hýžďo-stehenní) oblasti. Může to znít divně, ale obzvláště pro tuto část těla je důležitá preventivní péče zrovna tak, jako například pro zuby pravidelná hygiena. Není to pouze o cvičení či běhu, tím se stimuluje jen svalové vlákno, ale podkoží reaguje na jiné stimuly než svaly. Více méně náhoda nás před 6 lety spojila s docentem Kaštánkem a tím se mohla rozvinout spolupráce na de facto nové koncepci fytoterapie, kterou s kolegy označujeme jako adjuvantní fytoterapii. Možnost propojení výzkumu společnosti Ecofuel Laboratories s naší klinickou zkušeností se ukázala jako krok dobrým směrem. Výsledné preparáty pod značkou Neobotanics na vzorku pacientek potvrdily výborné stimulační a léčebné účinky výše zmíněných problémů.“, říká MUDr. René Vlasák, přední odborník na problematiku otoků, lymfy a obezity.

Výsledkem výzkumu a vývoje je nyní ucelená řada preparátů profesionální péče o pokožku s otoky, které zahrnují sérum v roll-on aplikátoru, rychle osvěžující gely pro ošetření pokožky s celulitidou, lipedémem a křečovými žilkami, krém na ošetření pokožky podrážděné kompresními punčochami a podpůrné doplňky stravy s flavonoidy a lipozomálním vitaminem C.

Unikátní na naší práci je zejména to, že na rozdíl od naprosté většiny firem na trhu sami vyvíjíme a vyrábíme nejen koncové produkty, jako krémy, gely, séra či kapsle, ale i vlastní účinné látky na bázi léčivých rostlin, mikro-řas či kmenových rostlinných buněk. Podstatným faktem je, že naše produkty obsahují účinné množství synergických kombinací bioaktivních látek v moderních aplikačních formách, jako jsou lipozomy, micely či lipidové nanokapsle, které umožňují účinné vstřebávání látek v trávicím traktu nebo do pokožky. To je extrémně důležité právě u zmíněných flavonoidů i kanabinoidů, které mají jinak jen velmi malou vstřebatelnost, a organismus je není schopen efektivně využít.“, vysvětluje Petr Kaštánek.

ANTI-EDEMA EMULGEL

Okamžitě ulevující emulzní gel na ošetření pokožky s otoky, vhodný pro lipedém, lymfedém, otoky nohou i rukou. Krémový gel kombinuje kanabinoidy z konopí se směsí esenciálních olejů z citronu, cypřiše, lavandinu, máty rolní a cistu ladanového a účinnou látku LEGACTIF. Ta obsahuje rostlinné extrakty ze zlatobýlu, citronu a listnatce pichlavého S KLINICKY PROKÁZANÝM ÚČINKEM, které díky obsahu flavonoidů naringinu, hesperidinu, rutinu a ruscogeninu stimulují mikrocirkulaci krve, snižují otoky a přinášejí okamžitou úlevu při aplikaci na pokožku.

ANTI-EDEMA SERUM

Lokální péče ve formě ROLL ON s nano-CBD a originální lipozomální účinnou látkou FLAVODERMTM VC z extraktů devíti bylin, bohatou na bioaktivní flavonoidy – vhodná na pokožku s otoky a drobnými křečovými žilkami.

FLAVODERM CREAM

Ochranná a regenerační péče o pokožku s bioaktivními flavonoidy a CBD. Zklidňuje, vyživuje a chrání pokožku. Vhodný pro ošetření suché, šupinaté a svědivé pokožky, zejména podrážděné kompresními punčochami. Obsahuje kanabidiol a originální lipozomální účinnou látku FLAVODERMTM VC z extraktů 9 tradičních a českých léčivých bylin (plodu kaštanu, natě komonice, slupek pohanky, listu jinanu, kořene pampelišky, natě třezalky, natě řepíku, natě lnice a oddenku kosatce), bohatou na směs bioflavonoidů.

FLAVO-LYMF KAPKY

Bylinná tinktura na podporu lymfatického systému a cévní soustavy. Ploštičník podporuje činnost lymfatického systému, jehlice, tužebník a řebříček pro normální funkce močových cest a ledvin, lopuch pro pročištění krve, listnatec a borůvka pro normální činnost cévní soustavy, kopřiva pro vylučování vody z organismu, pampeliška smetánka pro detoxikaci, svízel pro normální činnost jater a žlučových cest.


publikováno: 5. 5. 2023, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: celulitida, krása, léčba, lipedém, obezita

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+