Geotermální prameny navracejí zdraví a sílu, stačí se jen vykoupat | Přírodní léčba | Trendy zdraví

Geotermální prameny navracejí zdraví a sílu, stačí se jen vykoupat

15. 1. 2013

Chystáte se na hory? Vedle sportování na svazích si neupírejte ani lázně či wellness. Geotermální koupaliště Thermal Park Vrbov zve znavené návštěvníky slovenských Tater k příjemné relaxaci a odpočinku. Lyžaři, turisté či pacienti zde mohou načerpat síly a zregenerovat tělo. Koupaliště je postaveno na místě vývěru horkých mineralizovaných pramenů a zprostředkovává jejich blahodárné účinky zdejším návštěvníkům. V rozsáhlém areálu je k dispozici 10 bazénů s geotermální vodou pro léčebné pobyty, plavecké a dětské bazény a řada doplňkových služeb. Během zimní sezóny je jich zpřístupněno pět.

Balneoterapie pro každého

Thermal Park Vrbov se zaměřuje na klasickou balneoterapii a rekreační plavání. Ke zdejším lázeňským metodám je používána geotermální voda s vysokým obsahem hořčíku, vápníku a síry. Balneoterapie má skvělé výsledky při léčbě oběhového a trávicího systému či pohybového aparátu. Využívají ji i sportovci mířící sem z nedalekých lyžařských středisek. Nacházejí zde úlevu pro namožené svalstvo a příjemné zklidnění po celodenní námaze. Hlavním cílem této metody je nastartovat samoregulační a samo léčící schopnosti organismu a umocnit tak celkový regenerační proces.

Voda podporuje hubnutí

Zdejší mineralizovaná voda je ve spojeni s balneoterapií vhodná i pro pacienty trpících onemocněními plic a cukrovkou, bojující s nadváhou, obezitou či kožními onemocněními. Každý, kdo po svátcích zvažuje změnu životního stylu či redukci své váhy, zde najde potřebnou podporu a nastartuje metabolismus ke správnému spalování tuků. Posezení v mineralizované teplé vodě je nesporně příjemným způsobem jak si svůj fitness plán obohatit. Pokud jsou lázeňské metody doplněny ještě aktivním pohybem, v tomto případě nejvhodněji plaváním, je snížení hmotnosti zaručeno.

Plavání je prospěšné hlavně pro pohybový aparát

Při plavání se zapojí všechny hlavní svalové partie, tedy svalstvo horních i dolních končetin, zádové a břišní svaly. Kromě posilování je plavání dobré pro kardiovaskulární systém, navíc nezatěžuje klouby. Nezanedbatelné jsou i masážní účinky vody. Odpor vody při plavání působí na svaly rovnoměrně a například bazény s masážními tryskami přináší úlevu od napětí a únavy.

Příjemně teplé prameny

V areálu Thermal Park Vrbov mohou návštěvníci využít několik druhů venkovních i vnitřních bazénů jak plaveckých určených k aktivní relaxaci, tak sedacích či masážních. Voda ve všech má příjemnou teplotu od 26 °C do 38 °C a je čerpána z hloubky 2000 metrů. Areál koupaliště je vzdálen jen necelých 20 kilometrů od horských turistických center Starý Smokovec nebo Tatranská Lomnica, které nabízí skvělý lyžařský servis. Neodolatelnou atrakcí je zvláště v zimě venkovní část nekrytých bazénů. Návštěvníci se mohou z areálu střediska pokochat nezapomenutelným výhledem na monumentální tatranské štíty a zažít koupání pod širým nebem i uprostřed třeskuté zimy.

Více informací můžete získat na http://www.ter­malnekupalisko­.com/nebo na našich kontaktech zde:


publikováno: 15. 1. 2013, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: bolest, hory, léčba, relaxace, sportovci

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+