Jak vám mohou pomoci léčivé houby a bylinné směsi tradiční čínské medicíny? | Přírodní léčba | Trendy zdraví


Jak vám mohou pomoci léčivé houby a bylinné směsi tradiční čínské medicíny?

19. 3. 2021

Čínská bylinná léčba je součástí velkého léčebného systému zvaného tradiční čínská medicína (TCM), který je jedním z nejstarších na světě. Její kořeny sahají až do 5. století před naším letopočtem.

Lepší je nemocem předcházet

Základní principy TCM se liší od tradičních západních představ o zdraví, nemoci a fungování těla. Čínské byliny jsou předepisovány k normalizaci nevyvážené energie, nebo Qi (vyslovuje se „čchi“), která prochází neviditelnými drahami v těle.

Bez ohledu na to, zda lidé této filozofii chtějí věřit, či ne, studie prokázaly, že čínské rostlinné léčivé přípravky a medicinální houby jsou úspěšné v léčbě řady nemocí

Jedna z nejzákladnějších myšlenek v Tradiční čínské medicíně je Yjin a Yang. Je definována jako dvě protichůdné síly nebo energie, které existují vzájemně nezávisle v přírodě a vytvářejí větší celek. Jedna nemůže existovat bez druhé a jejich propojený vztah ukazuje, jak v těle existuje rovnováha. Yin je například denní, horké, ženské. Naproti tomu je Yang je noční, studené, mužské. Zdraví závisí na rovnováze těchto sil. Tradiční čínská medicína se zaměřuje na udržení rovnováhy Yjin-Yang k udržení zdraví a prevenci onemocnění.

Samostatnou kapitolou jsou léčivé neboli medicinální houby, které jsou součástí tradiční čínské medicíny od jejího počátku. Umí pomoci při mnoha zdravotních potíží. Za zmínku stojí například léčivá houba Reishi neboli Ganoderma, která se také někdy nazývá „božská houba nesmrtelnosti“.

Pokud máte nějaký problém, na který je západní medicína krátká, tak neváhejte a zkuste bylinnou léčbu tradiční čínské medicíny.

  • Čínské bylinné léčivé přípravky mohou být ve formě kuliček, tablet, tinktur či například sirupů. Velký výběr přípravků čínské medicíny včetně léčivých hub naleznete na www.obchodcinskemediciny.cz

publikováno: 19. 3. 2021, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: čínská medicína, houby, prevence

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+