Nastartuje tělo pomocí antioxidantů | Přírodní léčba | Trendy zdraví

Nastartuje tělo pomocí antioxidantů

2. 1. 2023

Stres, znečištěné životní prostředí, nezdravý životní styl, sluneční záření, nevhodná strava či nedostatek aktivního pohybu. To jsou faktory vyvolávající v lidském organismu škodlivý oxidační stres, který je následně příčinou civilizačních a chronických onemocnění. Právě proto jsou antioxidanty, kterým se někdy říká „lapači volných radikálů“ pro naše tělo velmi důležité.

Oxidativním stres

V lidském těle se každý den odehrává mnoho chemických procesů a reakcí, při nichž vznikají látky nebezpečné našemu organismu. Říkáme jim volné radikály. A právě antioxidanty jsou molekuly, které s těmito volnými radikály bojují. Svým bojem mohou zabránit nebo zpomalit poškození buněk způsobené volnými radikály a nestabilními molekulami, které tělo produkuje jako reakce na okolní a jiné tlaky. Malé shrnutí: naše tělo potřebuje udržovat určitou rovnováhu mezi volnými radikály a antioxidanty, v případě, že je tato rovnováha narušena, může vést k oxidativnímu stresu.

Oxidační stres je známý tím, že způsobuje předčasné stárnutí, a to nejen kůže

Právě proto Green idea nabízí kosmetický produkt s obsahem antioxidantů, které mají tomuto předčasnému stárnutí zabránit. Aktivní pleťový krém s astaxanthinem ze sladkovodních řas aktivně působí proti vnějším vlivům prostředí. Krém rovněž pleť hydratuje a regeneruje. Pokožka tak zůstává mladistvá a zdravá.

Antioxidanty dělíme na dvě skupiny: přirozené a syntetické

Přirozené se v dané potravě vyskytují přirozeně, ikdyž třeba v menší koncentraci. Například borůvky, třešně, jahody, maliny, rajčata, brokolice, artyčoky, červené zelí, fazole, brokolice, lněná semínka, černý čaj či káva. Syntetycké se vyrábějí uměle a přidávají se do potravin, ve kterých se přirozené nevyskytují. Přidávají se například do rostlinných olejů a margarinů.

Volné radikály urychlují stárnutí buněk, oslabují imunitní systém a mohou vést i k rakovině, proto je dobré udržovat v těle průměrnou hodnotu aktioxidantů z jejich zastavení. Vyzkoušejte sílu antioxidantů od Green idea.

Astaxanthin je v současné době nejsilnější přírodní antioxidant, který aktivně odbourává volné radikály. Přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem, pomáhá zvýšit vytrvalost a sílu, úroveň energie a snižuje únavu. Jde o červené barvivo skupiny karotenů získávané ze sladkovodní mikrořasy Haematococcus Pluvialis, která ho produkuje jako ochranu před intenzivním UV zářením (oxidativním stresem).

Astaxanthin je jedním z nejsilnějších přírodních antioxidantů. Díky tomu krém plní nejen funkci bariérové ochrany pokožky, ale také aktivně působí proti vnějším vlivům prostředí. Pro znatelnější výsledky doporučujeme aktivní pleťový krém užívat v kombinaci s tobolkami Astaxanthin.

Třapatka nachová neboli Echinacea Purpurea je indiánská léčivka obsahující nejvíce aktivních látek v kořeni. Podporuje přirozenou obranyschopnost, správnou funkci dýchacího systému a močových cest. Jedná se o silný antioxidant.

Ostropestřec mariánský obsahuje velké množství aktivních látek (zejména silymarinu), které se s úspěchem používají jako prostředek pro podporu normální činnosti jaterní tkáně a trávení. Chrání buňky a tkáně před oxidativním stresem. Pomáhá udržovat normální činnost srdce, přispívá k normální hladině krevního cukru a podporuje přirozenou obranyschopnost.

www.greenidea.cz


publikováno: 2. 1. 2023, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: antioxidanty, byliny

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+