Objevte kundaliní – pradávnou energii u kořene páteře | Přírodní léčba | Trendy zdraví


Objevte kundaliní – pradávnou energii u kořene páteře

18. 3. 2021

Autor knihy Kundaliní jóga, učitel Satya Singh, seznamuje čtenáře s psychosomatickým a duchovním významem obratlů. Knihu lze pojmout jako cestu duše i jako program pro cvičení na 1040 dní. Kundaliní jóga právě vychází v nakladatelství Alferia v rámci řady věnované józe a její „sestře“ ájurvédě.

OBRATEL PO OBRATLI K CELKOVÉMU VYLADĚNÍ!

Knihu ocení studenti a lektoři jógy všech směrů, kteří se chtějí více dozvědět o energii kundaliní, páteři a jednotlivých obratlích. Zároveň v ní autor prakticky a živě zprostředkovává učení o cestě duše, během níž dochází k odstranění starých vzorců, traumat a bolestivých míst.

V knize čtenář postupuje obratel po obratli vzhůru po páteři a ke každému obratli získá cvičení, afirmaci, psychospirituální souvislosti a krátký příběh. Může podle ní cvičit jako podle programu na 1 040 dní (26 obratlů x 40 dní) nebo se dá číst jako studijní literatura k psychosomatice jednotlivých částí páteře. Autor se zaměřuje na vyladění vývojového procesu, ke kterému dochází během jednotlivých cviků a meditací, s úkoly duše, kterými podle jógové filozofie v daném životě prochází. Každý z 26 obratlů je jednou zastávkou na cestě duše.

Autor Satya Singh se narodil v roce 1949 v Nizozemsku. Od roku 1975 studoval Kundaliní jógu, kterou nyní učí ve svém vlastním jógovém studiu v Hamburku. Zabývá se hudbou i astrologií. V češtině mu již vyšlo několik jógových titulů (Jóga a stromy – 2009, Jógová kniha o životě a smrti – 2018).


publikováno: 18. 3. 2021, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: jóga, knihy

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+