Oko může prozradit váš zdravotní stav | Přírodní léčba | Trendy zdraví


Oko může prozradit váš zdravotní stav

26. 3. 2014

Ne nadarmo se říká: „oko je oknem do duše a těla“. Oči prozradí nejen naše myšlenky, pocity a úmysly, ale lze z nich vyčíst i onemocnění. Ovšem pouze odborník s praxí přesně ví, co sledovat a na co se při takzvané irisdiagnostice zaměřovat. Během detailní analýzy provedené z fotografie oka je tak možné odhalit záněty v těle, nerovnováhu orgánů, problémy s cévami, ledvinami i zažíváním.

Oko jako mapa organizmu

Irisdiagnostika, analýza z duhovky oka, panenky a bělma představuje výhody nejen v odhalení tělesných problémů, ale mnohdy i jejich příčin. Navíc je metoda kompletně bezbolestná a neinvazivní. „Je nutné pracovat s kvalitním fotoaparátem s vysokým rozlišením a počítačem s velkým monitorem, aby mohl iridolog společně s klientem sledovat stav orgánů. Na zvětšené obrazovce je možné vidět pigmentové skvrny, trhlinky, barvy duhovky – vše má svůj význam,“ popisuje základy irisdiagnostiky Marie Almásyová. Důvodem, proč vidíme v oku rozeznatelné změny, jsou nervová propojení oka s jednotlivými orgány. „Oko je smyslový orgán, který má nervové zakončení spojené se všemi částmi těla, což je i důvodem proč je tato metoda velmi přesná a slouží jako mapa celého těla. Kromě jiného se dá určit genetický typ člověka a na základě toho se sestaví vhodný jídelníček. Je možné takto snadno odvrátit hrozící nerovnováhu přirozeným a přírodním způsobem,“ dodává dál Marie Almásyová.

Kvalitní rozbor s písemnou zprávou

Součástí rozboru, který má klientovi pomoci, musí být i zhotovení podrobné písemné zprávy na základě zjištěného stavu. Nejnáročnější na celém procesu diagnostiky je právě vytvoření zprávy, která zabere minimálně dvě hodiny soustředěné práce opakovaným zvětšováním a přibližováním obrazu. Právě tak se mnohdy pozná skutečně kvalitní a profesionální diagnostik. Ten totiž nesděluje informace jen ústně a nevyšetřuje pouhým okem nebo lupou, která je navíc pro vyšetření zcela nevhodná a nehygienická. Výhodou písemné zprávy je nejen fakt, že si diagnostik za svojí prací stojí, ale také možnost klienta se kdykoli k informacím obsaženým ve zprávě vrátit. Klienti totiž mají tendenci si zapamatovat jen minimální množství sdělených informací. Zpráva je tedy i jistotou, že jim nic neunikne a veškeré nejasnosti mohou kdykoli zkonzultovat. Samozřejmostí vyšetření by měla být i komplexní péče, včetně výživového poradenství, jak s případnými problémy pracovat.

Irisdiagnostika

Iris = duhovka – diagnóza z oční duhovky, bělma a panenky. Vědecky podložená metoda známá tisíce let. Vyučuje se dokonce na lékařských fakultách v USA, Kanadě nebo Německu


publikováno: 26. 3. 2014, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: diagnostika, oči, prevence

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+