Soutěžte o Konopné semínko Carun loupané | Přírodní léčba | Trendy zdraví

Soutěžte o Konopné semínko Carun loupané

17. 8. 2015
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď: Léčivé látky v konopí se nazývají cannabinoidy.

Výherci: Jitka Čekalová, Eva Kovaříková, Pavel Eis

Srpen je už za polovičkou a ani nyní bychom neměli zapomínat na zdravou výživu. Pomocníkem je konopné semínko, které je mimořádné tím, že obsahuje mnoho vitaminů, proteinů, prospěšných sterolů a dalších důležitých látek pro lidský organizmus. Je možné ho přidávat prakticky do všech jídel při vaření i pečení a je také chutnou přísadou do studených pokrmů, protože se vyznačuje příjemnou oříškovou chutí. Při tepelném zpracování se však snižují výživové hodnoty semínka. K sehnání je v síti Konopných lékáren.

Viditelný účinek

„Konopné semínko se vyznačuje vysokým obsahem bílkovin, proteinů, prospěšných rostlinných sterolů a dalších důležitých látek pro lidský organizmus. Navíc se vyznačuje ideálním poměrem (1:3) esenciálních mastných kyselin (EMK) omega-3 a omega-6, což je lidskému tělu nejbližší, takže zajišťuje správnou funkci metabolizmu,“ vysvětluje Jiří Stabla, majitel Carun Pharmacy. Konopné semínko Carun působí na rozdíl od kosmetiky uvnitř organizmu. Jeho účinek je proto viditelnější a dlouhodobější.

Proč esenciální mastné kyseliny?

Jsou životně důležité pro správnou funkci našeho organismu, neboť jsou součástí buněčných membrán. Udržují hormonální rovnováhu, brání dokonce vysoušení a šupinatění pokožky a také lámání vlasů. Účastní se na celkově dobrém pocitu zdraví.

Bez psychoaktivního THC

Konopné semínko Carun loupané je vyrobeno z vybraných odrůd, které neobsahují psychoaktivní látku THC. Carun semínko je loupáno velice šetrně, aby se uchovaly veškeré hodnotné živiny. Je možné ho přidávat prakticky do všech jídel při vaření i pečení a je také chutnou přísadou do studených pokrmů, protože se vyznačuje příjemnou oříškovou chutí. Při tepelném zpracování se však snižují výživové hodnoty semínka.

Jak nejlépe se semínky naložit?

Celá semena jsou vhodnou součástí zdravé snídaně. Neupravená surová semínka sypu na namazaný chléb či do müsli. Naklíčením získávají na jemnosti i chuti. Trošku silnější slupka měkne také zahřátím, přidávám je proto do již uvařených ale ještě teplých těstovin, rýže či omáček. Osvědčeným receptem jsou semena mletá na mlýnku na mák či maso. Vhodnější je ale konzumovat přímo loupaná semínka. Chuťově se jim vyrovná málokterá pochoutka. Dají se přidávat takřka do všeho (či jíst samotná jako oříšky), rozmixovaná s vodou vytváří lahodné mléko (s ovocem pak osvěžující koktejl), má oblíbená kombinace je ovocný salát zasypaný loupaným semínkem a zakápnutý citronem. Více na www.carun.cz nebo www.konopnyshop­.cz

  • Konopné semínko pořídíte i v síti kamenných Konopných lékáren jejichž seznam je zde: http://carun.cz/ko­nopne-lekarny , kde si můžete najít vám tu nejbližší.

Soutěžní otázka

Jak se jmenují léčivé látky v konopí?

a) Cannabinoidy

b) Parabinoidy

Tři výherci, kteří do 31. 8. 2015 správně odpovědí na soutěžní otázku, dostanou krabici Konopné semínko Carun loupané. Odpověď zasílejte na soutez@trendyz­dravi.cz s označením Carum semínko.


publikováno: 17. 8. 2015, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: anti-aging, antioxidanty, bezpečný, imunita, kondice, nemoci, ozdravné kúry, vitaminy

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+