Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina

Aktuálně

Vánoční trhy 2023 v centru Prahy

1. 12. 2023

Centrum Prahy se již tuto sobotu rozzáří mnoha světélky, která připomenou začátek adventu. Vánoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí, které jsou největšími trhy v České republice, začnou už v sobotu 2. prosince a potrvají do 6. ledna 2024. Svým návštěvníkům nabídnou pochutiny zejména z českých zdrojů, především pak svařené víno z ryze moravských hroznů odrůdy svatovavřinecké a české klobásy. Ve stáncích nebudou chybět tradiční vánoční ozdoby z dílen z celé země. Atmosféru doladí tradiční zvyky a pestrý program na obou náměstích.


Další články

Počet obětí domácího násilí roste o desítky ročně

1. 12. 2023

Letos v létě schválila česká vláda nový akční plán prevence domácího a genderově podmíněného násilí na následující tři roky. Důvodem je mimo jiné to, že v loňském roce evidovala Policie ČR nárůst u všech trestných činů souvisejících s domácím a sexuálním násilím – jednalo se o více než 430 případů týrání osoby žijící ve společném obydlí a meziročně vzrostl také počet obětí znásilnění o 107 případů na celkových 880. O globální povaze tohoto problému mluví i Lucie Horníková z online psychoterapeutické platformy Hedepy, která s obětmi domácího násilí pracuje již více než 20 let. „Často bývá problém vysvětlit obětem, že násilí nemá pouze fyzický charakter, existuje totiž také násilí psychické, ekonomické či sexuální. Osvěta a prevence této problematiky by měla probíhat již na školách,“ vysvětluje.


Dettol a Kapka naděje

30. 11. 2023

Značka Dettol pomáhá rodinám pečovat o čistotu a zároveň o zdraví více než 80 let, a i proto je neodmyslitelně spjatá s vizí svěžího a bezpečného domova. Příběh Dettolu začal v nemocnicích za účelem pomáhat lékařům dodržovat hygienu a zachraňovat díky tomu lidské životy. Jeho poslání se nezměnilo, stále chce napomáhat vážně nemocným lidem nejen v nemocnicích, ale zároveň šířit osvětu o důležitosti ochrany zdraví. I proto se letos již podruhé spojil s Nadačním fondem Kapka naděje, který mohli během celého září podpořit zákazníci v Čechách a na Slovensku koupí jakéhokoliv produktu Dettol. V průběhu kampaně se dohromady vybralo neuvěřitelných 641 186 Kč.


Kvůli útokům na bankomaty přichází lidé o miliony

29. 11. 2023

Evropské banky přišly v loňském roce kvůli zločineckým skupinám o pět miliard korun a naprostá většina ztrát pocházela ze skimmovacích zařízení instalovaných v bankomatech. Obětí skimmingu se může stát kdokoli. Skimming navíc není jediným rizikem při výběru z bankomatu. Co přesně skimming znamená? A jak z bankomatů vybírat bezpečně?


Zámek Loučeň je vyzdoben nádhernými stromečky podle abecedy

27. 11. 2023

Loučeňský zámek se otevřel návštěvníkům, kteří mají možnost shlédnout vyšňořené stromečky v rámci prohlídek Příběh vánočního stromečku. Vše o Vánocích od A do Z vypráví kostýmovaní průvodci v rolích členů knížecí domácnosti. Knihovnu zámku opanoval vánoční stromeček se špicí až ke stropu, podobně, jako to dělává první dáma v Bílém domě. Ozdoby tohoto stromečku vytvořila sklárna Koulier v barvě Tifanny Blue. Kolekce má typické barvy této světoznámé firmy luxusních šperků, a to tyrkysově-bílou. Stromeček je to noblesní a zcela jistě nenechá nikoho na pochybách a přesvědčí o šikovnosti českých rukou a sklářských mistrů.


Nevšední rozhovory s písničkáři v knize 25 na pamětnou

24. 11. 2023

Publicista Aleš Palán položil pětadvaceti osobnostem českého folku otázky, které se běžně nedávají. Vznikl tak jakýsi folkový kádrový dotazník. Odpovědi na stránkách knihy 25 na pamětnou jsou pestré jako sami písničkáři: zadumané, vtipné, i mírně ulítlé.


Zapoťte se na Sauna Herbal Cup 2023 v Aquapalace Praha

24. 11. 2023

Začalo velké finále Mistrovství světa a osmý ročník festivalu zdravého saunování, přírodních rituálů, relaxačních herbal ceremoniálů a originálních peelingů. Až do neděle 26. listopadu tak máte jedinečnou příležitost v největším Saunovém světě v ČR v Aquapalace Praha být součástí přehlídky saunového umění a ceremoniálů těch nejlepší saunerů z celé Evropy.


Festival Das Filmfest nabízí od dneška výběr filmů zdarma online

23. 11. 2023

17. ročník Festivalu německy mluvených filmů Das Filmfest po úspěšné cestě kinosály v Praze, Brně a Olomouci nabízí od dnešního dne zdarma festivalové ozvěny online. Až do 30. listopadu je možné sledovat z pohodlí domova výběr téměř desítky hraných i dokumentárních filmů, které byly uvedeny letos či v rámci předchozích ročníků. Zastoupena je tradičně německá, rakouská a švýcarská filmová produkce. Z programu letošního ročníku pořadatelé nyní online nabízejí například úspěšnou komedii Mermaids don’t cry nebo dokumentární filmy Jedna z milionu a Elfriede Jelinek – Jazyk urvaný ze řetězu. Z filmů, které se setkaly s mimořádným diváckým ohlasem na festivalu v předchozích letech, online edice dále nabízí například bláznivou komedii Nightlife: Na tahu nebo drama Hodina němčiny.


Výlet do Třebíče: větrný mlýn na stromovou kůru, vodojem i věž

17. 11. 2023

Třebíč je určitě zajímavým cílem výletu, čekají zde na vás jedinečné památky, které letos slaví 20 let od zápisu do seznamu UNESCO. Můžete se vydat na cyklo či pěší výlety po okolní krajině a prohlédnout si i technické památky jako větrný mlýn holandského typu nebo rozhlednu, která bývala vodojemem.


Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+