Baby Office nabízí mobilní dětské koutky pro firemní i společenské akce | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Baby Office nabízí mobilní dětské koutky pro firemní i společenské akce

25. 1. 2013

Baby Office přichází s nabídkou mobilních koutků na firemní nebo společenské akce. „Rodiče dnes často stojí před otázkou, zda dát přednost dítěti nebo účasti na odborné konferenci, firemním semináři, veletrhu nebo společenské akci,“ vysvětluje jedna z autorek projektu Hana Krejčí. Baby Office je nová unikátní služba pro rodiče, které chtějí i na mateřské dovolené zůstat ve styku se svojí profesí. Projekt připravuje skupina matek, které se nechtěly smířit s tím, že stále musí volit mezi dětmi a prací, osobním rozvojem či zábavou a rozhodly se vzít změnu do svých rukou. Nápad zaujal i porotu pražského kola soutěže pro začínající podnikatele Rozjezdy 2012 pořádané společností T-Mobile. Baby Office nyní začíná s mobilními dětskými koutky, během února pak otevře v Praze coworkingové centrum spojené s miniškolkou.

V interiéru i exteriéru

„Dětské koutky jsou vhodné všude tam, kde se předpokládá účast rodičů malých dětí, jako jsou firemní párty, městské slavnosti, trhy, jarmarky, veletrhy, přednášky, semináře či kongresy,“ vypočítává možnosti Hana Krejčí. Jak dále vysvětluje, Baby Office není jen pouhé hlídání dětí. „Pro děti zajišťujeme vždy originální program s využitím metody artefiletiky, ale nabízíme i další formy doprovodného programu: divadelní či hudební představení,fo­tokoutek, zázemí pro kojící matky i batolata.“ Prostřednictvím speciálně vyškolených pracovnic tak děti dostávají podněty k dalšímu rozvoji.

Program na přání

Prvním krokem je vždy vytvoření programu, který by odpovídal charakteru akce a věkové skupině dětí. Baby Office přiveze vlastní vybavení, které zahrnuje od pomůcek pro kojení a přebalování, nástroje pro přípravu či ohřev dětských jídel až po výtvarné dílničky či hudební nástroje. Pracovnice Baby Office zajišťují asistenci a podporu přítomným rodičům, aby se bez obav mohli soustředit na probíhající program.

Pořadatelé chtějí rodiče s dětmi

„Mám dvě děti a z vlastní zkušenosti vím, že pořadatelé kulturních a firemních akcí na rodiče s dětmi příliš nemyslí,“ potvrzuje Hana Krejčí. Hlídací koutky nebo program pro děti jsou na akcích typu seminářů, veletrhů nebo festivalů zatím spíše výjimkou. Využitím služeb Baby Office dávají pořadatelé najevo, že jsou pro ně rodiče s dětmi důležití. Baby Office zaměstnává téměř výhradně osoby znevýhodněné na trhu práce, tedy rodiče s malými dětmi a ženy ve věku nad 50 let. „Baby Office proto není jen užitečná služba, ale má také důležitý sociální rozměr,“ doplňuje Hana Krejčí.

www.babyoffice.cz

Foto: Věra Křeháčková


publikováno: 25. 1. 2013, v rubrice Rodina
Štítky: akce, dítě, muž, zábava

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+