Baby Office pro aktivní rodiče s malými dětmi je zdarma | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Baby Office pro aktivní rodiče s malými dětmi je zdarma

19. 8. 2013

Ojedinělý projekt Baby Office, který byl spuštěn v pražské Michli na jaře letošního roku a umožňuje seberealizaci zejména rodičům na mateřské a rodičovské dovolené, slaví první úspěchy. Kromě pravidelných návštěvníků a uživatelů, kteří docházejí jak do sdílené kanceláře, tak do miniškolky, nyní získal dvouletý grant podpořený z prostředků Evropského sociálního fondu a rozpočtu hl. města Prahy v rámci Operačního programu Praha – Adaptabilita. Díky tomu se otevírá nejširší veřejnosti a poskytuje své služby zdarma. A to hned v několika oblastech.

Zázemí sdílené kanceláře s hlídáním dětí

Služby sdílené kanceláře (tzv. coworkingu) a miniškolky s dětským klubem mohou bezplatně využít rodiče s dětmi do 10 let. Může se jednat o začínající či aktivní podnikatele, ale i zaměstnance, kteří uvažují o životní a pracovní změně směrem k vlastnímu podnikání. „Služby projektu nabízíme jako praktický nástroj dalšího rozvoje těm, kteří absolvovali jakékoliv vzdělávací programy na téma podnikání a nyní hledají návazné služby – například zázemí sdílené kanceláře, kam mohou chodit nepravidelně dle vlastních potřeb, s možností využít i hlídání dětí,“ objasňuje Pavlína Bandrowská, manažerka projektu Baby Office. Každý rodič má nárok na 40 hodin bezplatného čerpání této služby za pololetí. Za dva roky dotovaného provozu jde až o 160 volných hodin. Základní podmínkou pro možnost zapojení se do projektu je bydliště či většinové podnikání v Praze.

Vzdělávací semináře Desatero k úspěchu

Bezplatná nabídka Baby Office zahrnuje také možnost účastnit se cyklů vzdělávacích seminářů s názvem Desatero k úspěchu. „Jde o kurzy určené pro rodiče na mateřské nebo rodičovské dovolené, kteří se chtějí vzdělávat během svého podnikání nebo své podnikání teprve zvažují či rozjíždějí a potřebují poradit,“ vysvětluje Bandrowská. Pět seminářů je zaměřeno na téma Jak nejlépe a účinně (s)ladit práci a rodinu, dalších pět na oblast Podpora podnikání a profesní rozvoj. Zájemci z řad rodičů mohou po dobu seminářů využít i službu hlídání dětí. Úspěšní absolventi těchto kurzů pak získají finanční příspěvek na doplňkové služby v podobě individuálního koučinku nebo mentoringu.

Nabízené akce

Dále nabídne Baby Office zdarma i účast na dalších akcích typu networkingová snídaně či podnikatelský jarmark. V programu budou také jednorázová odborná školení a workshopy, které můžou zájemci navštívit samostatně dle vybraného tématu.

„Rodiče se nemusejí bát, že by jim nějaká novinka utekla. Zájemce budeme o nabídkách pravidelně informovat na facebookovém profilu Baby Office a veškeré informace budou průběžně dostupné i na speciálním webu http://oppa.ba­byoffice.cz,“ uzavírá Hana Krejčí.

Sociálního podnikání

Baby Office je projekt sociálního podnikání, který zaplňuje mezeru na trhu, kdy rodiče s malými dětmi nenalézají dostatek příležitosti k osobní a pracovní realizaci. Od března 2013 sídlí v rodinné vilce v pražské Michli, zhruba 3 min. od metra Kačerov a „pod jednou střechou“ poskytuje plnohodnotné pracovní zázemí pro rodiče a kvalitní péči pro jejich děti. Kromě coworkingu, miniškolky disponuje i malou kavárnou a zahrádkou s dětskými herními prvky. Na veletrzích a konferencích realizuje pro rodiče tzv. mobilní dětské koutky.

www.babyoffice­.cz.

www.facebook.com/ba­byofice


publikováno: 19. 8. 2013, v rubrice Rodina
Štítky: akce, dítě, podnikání

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+