Chystáte se na zájezd snů? | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Chystáte se na zájezd snů?

29. 7. 2022
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď: Ocenění v Americe získal film Díky za každé nové ráno.

Výherci: Jiří Knotek, Jana Palečková, Anna Říhová

Jako příjemná prázdninová četba se skvěle hodí povídková knížka Zájezd snů Haliny Pawlowské. Autorka v ní popisuje své cestování a konkrétní místa ve světě i u nás. Čtenářům nabízí nejen rady a nečekané pointy, ale i moudré postřehy. Určitě se u ní i zasmějete.

Optimistické povídky

Tahle knížka je plná příběhů. Má ale něco navíc… Příběhy se odehrávají na nejrůznějších místech světa a vy se díky nim dozvíte, kde se báječně večeří, kde se dají potkat galantní muži, kde se promenádují celebrity, kde je úchvatná vyhlídka, kde můžete najít kila pravých hřibů a kde vám děti dají aspoň na deset minut pokoj. V optimistických povídkách

Halina Pawlowská je spisovatelka a scenáristka. Narodila se ukrajinskému básníkovi a české učitelce. Vystudovala FAMU, obor scenáristika a dramaturgie, napsala asi dvacet televizních komedií, nejznámější z nich byla komedie Sardinky aneb Život jedné rodinky, příběh na motivy Saroyanovy povídky Románek se vším možným nebo dětská televizní hra Róza, strážné strašidlo. Je autorkou i filmových scénářů. Mezi její nejúspěšnější filmy patří kultovní komedie Vrať se do hrobu, komedie Můj hříšný muž, Evo, vdej se a Díky za každé nové ráno. Za tento scénář byla oceněna i americkou nadací Sundance, kterou založil Robert Redford. Stará se o svou početnou rodinu a psy, s nimiž se všemi bydlí v Praze Podolí. Právě rodina, kamarádky a láska jsou hlavními motivy jejích knih. Napsala už víc než třicet titulů a mnohokrát získala ocenění jako nejčtenější česká autorka, a to nejen v České republice, ale i na Slovensku.

Soutěžní otázka

K jakému filmu napsala Halina Pawlowská scénář, který získal oceněnív Americe?

a) Vrať se do hrobu

b) Díky za každé nové ráno

Tři výherci, kteří do 21. 8. 2022 správně odpovědí na soutěžní otázku a budou vylosováni, obdrží knihu Zájezd snů. Odpověď zasílejte na soutez@trendyzdravi.cz s označením Pawlowska.

  • Odesláním mailu s odpovědí do soutěže na webu Trendy zdraví dáváte souhlas k uchování vašich osobních údajů za účelem losování. Po losování budou vymazány.

publikováno: 29. 7. 2022, v rubrice Rodina
Štítky: knihy, zábava

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+