Jak zajistit dětem bezpečné hraní se dozvíte v neděli na Václaváku | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Jak zajistit dětem bezpečné hraní se dozvíte v neděli na Václaváku

27. 9. 2012

Druhý ročník akce Praha dětem v Praze proběhne na Václavském náměstí 30. 9. od 10 do 18 hodin. Pro děti i rodiče je připraven bohatý program, ve kterém vystoupí například Dáda Patrasová, skupina Maxim Turbulenc, Kroky Michala Davida, Taneční škola Pohyb Praha, známí fotbalisté a hokejisté, mladí judisté USK a mnoho dalších v čele s Martou Ondráčkovou a Pavlem Svobodou ze Snídaně s Novou v roli moderátorů. Součástí akce budou i různé dětské atrakce, zvířátka ze ZOO, soutěže o ceny, autogramiády, dopravní hřiště, budou k vidění ukázky hasičů, záchranářů a policie. Na této sportovně-kulturní a charitativní akci se budete moci zábavným způsobem seznámit se zásadami první pomoci při úrazu i s tím, jak nehodám předcházet.

Jednoduché věci ochrání děti před zraněními

Na vlastní oči se při kaskadérském vystoupení přesvědčíte, že bezpečnostní fólie mohou zamezit zranění, nebo dokonce zachránit život vašich dětí. „Myslím, že spousta rodičů zapomíná na jednoduché věci, jako jsou třeba bezpečnostní helmy, které jsou vhodné nejen na kolo a brusle, ale pro menší děti i na dětské prolézačky. Taky se zapomíná na pravidlo, že tramvaj má na přechodu pro chodce přednost, nebo na to, jak může být užitečná bezpečnostní fólie na skle. Sám bych ji uvítal, když jsem jako malý kluk při honičce se sestrou proskočil skleněnými dveřmi a byl jsem celý pořezaný." upozorňuje režisér a kaskadér Petr Jákl, který akci organizuje. Podobnou příhodu zažily nedávno v Jáklově pražském bytě i jeho malé dcerky Elisa se Sofií.

Ochranná fólie zamezí vysypání skla

Holčičky si údajně hrály s kameny na terase, která má celoskleněné zábradlí, a nešťastnou náhodou jednu celou výplň rozbily. Naštěstí díky ochranným fóliím, se kterými mají Jáklovi celou venkovní terasu zabezpečenou, vyvázly obě bez poranění. Právě tato osobní zkušenost Petra Jákla napomohla k tomu, aby zapojila Českou Asociaci dovozců okenních fólií (ČADOF) do tohoto projektu. Ochranná fólie sice nezabrání rozbití skla, ale po jeho prasknutí udrží střepy pohromadě, aby se nevysypaly a někoho nezranily. Ať už tedy děti při hře s míčem nebo jiným způsobem sklo rozbijí, nainstalované ochranné fólie riziko zranění minimalizují.


publikováno: 27. 9. 2012, v rubrice Rodina
Štítky: bezpečný, dítě, kampaň, prevence, rodiče, školák

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+