Na Festivalu Evolution se můžete inspirovat i poučit v mnoha oblastech zdravého životního stylu | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Na Festivalu Evolution se můžete inspirovat i poučit v mnoha oblastech zdravého životního stylu

18. 4. 2013

Festival Evolution, který se uskuteční 19. až 21. dubna na holešovickém Výstavišti, nabízí výrazně rozšířený rozsah i program pro všechny zájemce o novinky z oblastí bio, zdraví, ekologie, esoteriky či osobnostního růstu. Kromě pěti veletrhů Biostyl, Zdraví, Ecoworld, Esoterika a Inspirace se návštěvníci mohou těšit na doprovodné akce, které obsáhnou přes 300 hodin programu se 150 účinkujícími a přinesou pestrou škálu zajímavých setkání, přednášek, besed a workshopů. Přijďte se pobavit i poučit.

Osobnosti přes internet

Poprvé se na festivalu objeví online přenosy (hangouts), které umožní setkání se zahraničními osobnostmi, jimž jejich napjatý časový plán neumožní přijet na veletrh osobně. Tímto způsobem se s návštěvníky Festivalu Evolution spojí například pokojný bojovník a pro mnohé duchovní hvězda Dan Millman – bývalý světový šampion v gymnastice, trenér, instruktor bojových umění a universitní profesor z USA, nebo ruský filozof, psycholog a spisovatel Anatolij Někrasov.

Přímo na místě dokáže Zdeněk Pohlreich, že je mistrem nejen při přípravě masa či za grilem. Ve své kuchařské show předvede na hlavním pódiu produkty partnera veletrhu Interspar ČR, tentokrát nejen biovýrobky NATUR*PUR, ale i novou vegetariánskou řadu SPAR VEGGIE.

Velká pozornost bude věnovaná přirozenému mateřství a výchově dětí

Představí se například strollering neboli Mateřská v pohybu, soubor sportovních programů pro maminky s kočárky. Pořadatelem festivalu je Felicius Media za partnerské účasti společnosti Incheba Praha. Více informací o festivalu na www.festivale­volution.cz a www.facebook.com/e­so.bio.eco

Pět veletrhů pod jednou střechou

Letos proběhne pod hlavičkou Festivalu Evolution hned pět veletrhů: Biostyl, Zdraví, Ecoworld, Esoterika a Inspirace. Stovky vystavovatelů nabídnou řadu nejnovějších produktů, trendů a služeb z oblasti zdravého životního stylu, osobního růstu, sebepoznání či udržitelného přístupu k životu. V pestrém doprovodném programu vedle přednášek, seminářů a workshopů zajímavých hostů proběhnou také výstavy, filmová a divadelní představení, ukázky zdravého vaření a cvičení, najdeme zde i odpočinkové zóny s kavárnami a čajovnami. Bude připravena i řada aktivit, které jsou vhodné pro rodiče s dětmi, například edukativní hry Smart games, malování na obličej, tvoření z papíru a mnoho dalších.

Festivalová tancovačka

V sobotu večer proběhne nefalšovaná festivalová tancovačka se společnými etnickými kruhovými tanci z Bretaně, Řecka, Izraele, Arménie i Tibetu a závěrečným Tancem univerzálního míru. V neděli program festivalu skončí závěrečným jam session v němž vystoupí bubeníci a tanečníci TiDiTaDe a s nimi Luhava a Tony z Yellow Sisters, Ondra Smeykal s didgeridoo a alikvótní zpěvák Wolfgang Saus. Tento hudebník, alikvótní zpěvák a vědec bude patřit mezi významné hosty festivalu. Stejně jako italský badatel a ezoterik Silvano Paolucci, který poradí, jak odblokovat vnitřní bariéry strachu, po loňském úspěchu opět vystoupí Simona Wenger a představí terapii Cesta k vědomému probuzení.

Pro ty, kteří chtějí trochu nebo více zhubnout, je tu stánek STOB s poradnou a ukázkami zdravého jídelníčku, chutných nízkoenergetických potravin a dalšími zajímavostmi. Návštěvníci si mohou vyzkoušet jízdu na eletrokole, inspirovat se zdravým a levným bydlením v domech z přírodních materiálů, nebo se seznámit se širokou nabídkou ekologických pomůcek i „zlepšováků“.

Pro rodiče o dětech

MUDr. Jitka Řezáčová, Ivana Königsmarková, Petra Sovová, Margit Slimáková a další se zúčastní diskuse na kontroverzní téma přirozeného/umělého početí a současného stavu porodnictví v Čechách.

Řada odborníků v čele s americkým psychologem Peterem Grayem bude diskutovat o tom, zda je organizované školství v podobě, v jaké ho známe, jedinou alternativou vzdělávání, nebo je to 200 let starý přežitek… Pro ty, kteří chtějí zkusit zahradničení v malém, třeba na balkoně nebo na parapetu, bude na veletrhu k dispozici radou i pomocí sdružení Kokoza. Veletrhy používají značku FAMILY FRIENDLY, která informuje o tom, že akce je vhodná pro rodiny s dětmi. Pomoci v orientaci široké nabídky firem může také brožura 1. ČESKÝ PRŮVODCE ZDRAVÉHO A ALTERNATIVNÍHO ŽIVOTA, ve které jsou přehledně do kategorií rozděleny produkty a služby nabízené na veletrhu. Každý návštěvník ji obdrží zdarma a může ji využívat i po skončení veletrhu.


publikováno: 18. 4. 2013, v rubrice Rodina
Štítky: akce, dítě, hraní, hubnutí, hudba, miminko, nemoci, neplodnost, nespavost, nové objevy, očista, ozdravné kúry, poradna, prevence, relaxace, těhotenství, veletrh

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+