Na konferenci Hlasohledu se dozvíte, jak zpěvem pohnout nebem | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Na konferenci Hlasohledu se dozvíte, jak zpěvem pohnout nebem

6. 11. 2014

Konference s názvem Hlas jako nástroj komunikace s tím, co člověka přesahuje se o nadcházejícím víkendu 8. a 9. listopadu 2014 uskuteční na pražské HAMU. „Hlas je nejpřirozenějším nástrojem každého člověka. Budeme zkoumat, jak se nejrůznější národy světa odjakživa pokoušely ‚zpěvem pohnout nebem‘, půjdeme napříč staletími i kontinenty,“ vysvětluje Ridina Ahmedová, zpěvačka, lektorka a vedoucí pořádajícího Centra pro práci s lidským hlasem Hlasohled. Příspěvky se budou věnovat hlasu v pravěku, středověku, baroku i současnosti. Akce je veřejnosti přístupná zdarma. Pořadatelé prosí o předchozí akreditaci.

Z náboženského, spirituálního, muzikologického či terapeutického pohledu

Na konferenci se setkají přední tuzemští i zahraniční odborníci, kteří se společně s účastníky budou věnovat významu i tajemství lidského hlasu z nejrůznějších perspektiv. Na lidský hlas bude nahlíženo z náboženského, spirituálního, muzikologického či terapeutického pohledu. Výjimečné je téma muzikoterapie pomáhající umírajícím ke smíření.

Koho si poslechnete?

Na konferenci vystoupí muzikoložka a terapeutka Zuzana Vlčinská, maďarská zpěvačka a badatelka Irén Lovász, vedoucí Institutu etnomuzikologie na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy Zuzana Jurková, německá zpěvačka, autorka a hlasová a dechová pedagožka Imke McMurtrie, francouzský emeritní profesor na Université de Paris a odborník v oblasti staré hudby Iegor Reznikoff, badatel a hudebník Michael Pospíšil, dánská muzikoterapeutka Signe Marie Lindstrøm a hudebník Jiří Mazánek. Konference je určena nejen profesionálům pracujícím se zpěvem a hlasem, studentům, ale i široké veřejnosti, zajímající se o tuto problematiku a je přístupná bezplatně. Pořadatelé prosí o předchozí akreditaci na www.hlasohled.cz.

Centrum pro práci s lidským hlasem Hlasohled existuje již devátým rokem

Tvůrcům tohoto projektu, který má v záhlaví motto „objevovat a otevírat svůj hlas“ se podařilo zaplnit prázdný prostor v českém kulturním prostředí tím, že vytvořili platformu pro dílny, semináře a další vzdělávací programy určené širokému spektru zájemců o zpěv, možnosti práce a průzkumu lidského hlasu – hlasovým profesionálům, pedagogům, studentům i laikům z řad široké veřejnosti. Cílem aktivit je představovat různé osobité způsoby práce s hlasem, s důrazem na kulturně specifické, mimoevropské přístupy. Letos v červnu přinesl do pražských ulic originální projekt Zpěvomat. Zakladatelka projektu je česká zpěvačka a lektorka evropského renomé Ridina Ahmedová.

Přihlaste se v předstihu na www.hlasohled.cz.


publikováno: 6. 11. 2014, v rubrice Rodina
Štítky: akce, historie, zábava

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+