Na Staroměstském náměstí se sejdou Mikuláši, čerti a andělé | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Na Staroměstském náměstí se sejdou Mikuláši, čerti a andělé

3. 12. 2022

Centrum největších Vánočních trhů v metropoli ožije v pondělí velkou podívanou. Na Staroměstském náměstí si totiž dávají sraz Mikuláši, čerti a andělé z celé Prahy. Tradičně 5. prosince se tam sejdou nadpozemské bytosti, aby potěšily především ty nejmenší a společně se utkaly v soutěži o nejhezčí masku. Show pro celou rodinu s názvem Andělské Vánoce začne v 16 hodin.

Dvouhodinová mikulášská nadílka se opět bude točit okolo nezbedného čertíka Albertíka

„Na Staroměstské náměstí dorazí Sněhulák Kulička za doprovodu andělské jízdy, čertík všechny přivítá a pošťák přinese andělskou poštu. Nebyl by to Mikuláš bez čertů, kteří budou děti pekelně zlobit. Grinč jim přijde Vánoce zkazit, ale nepodaří se, protože sob Karibů dá všechno zpátky dohromady, jak má být,“ popisuje mikulášskou zápletku Václav Třasák, autor dětské show.

Nejmenší návštěvníci mohou soutěžit ve výlovu dřevěných kaprů a malí kuchařící se zapojí také do klání s vařením sněhu. Chybět nebudou vánoční písničky v podání Marty Vančové. Mikulášskou nadílku završí rodinné zdobení stromečků. Od 18.30 naváže na mikulášské oslavy vánoční koncert Dick O’Brass.

Vzhledem k větší koncentraci lidí na Staroměstském náměstí 5. prosince doporučujeme, aby návštěvníci trhů zvážili účast nejmenších dětí, dětí v kočárcích i vozíčkářů.

Prodejní stánky s širokým produktovým sortimentem budou otevřené na všech náměstích každý den od 10 do 22 hodin.

  • Průběžné informace, novinky a aktuality o Vánočních trzích na Staroměstském a Václavském náměstí jsou k dispozici na www.trhypraha.cz a facebookovém a instagramovém profilu.

publikováno: 3. 12. 2022, v rubrice Rodina
Štítky: akce, dítě, Vánoce, zábava

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+