Naplánujte si cyklovíkend ve Zlíně a v Luhačovicích | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Naplánujte si cyklovíkend ve Zlíně a v Luhačovicích

4. 8. 2022

Jestli ještě nemáte místo, kam si pojedete v létě odpočinout, máme pro vás jeden speciální tip. Sbalte kolo nebo elektrokolo a vydejte se na východ Moravy do Zlína a Luhačovic. Připravili tu pro vás více než dvě desítky pečlivě zmapovaných tras na kolo a ve volných chvílích si můžete užít skvělou architekturu nebo některé z vyhlášených luhačovických wellness.

Zlínsko a Luhačovicko leží ve Zlínském kraji na východě Moravy v krásné krajině, která není přeplněná davy turistů. Ubytovat se můžete v krajském Zlíně nebo si najít příjemný hotýlek v Luhačovicích. Obě města jsou od sebe vzdálená půl hodinky jízdy autem.

Zlínská cykloturistika – za architekturou i na výhledy

Zlín je výjimečný v tom, že je obklopen lesy a loukami, které slibují parádní trasy pro kola. Rozhodněte se sami, jestli dáte přednost horskému kolu a projedete si paseky kolem města, podíváte se do Vizovic, zajedete do cykloparku, nebo jestli radši poznáte okolí na kole silničním. Ze Zlína je to také jen kousek do Otrokovic a odtud k Baťovu kanálu, kolem kterého vedou příjemné cyklostezky. Na webu destinační společnosti Zlínsko a Luhačovicko najdete trasy pro všechny typy kol včetně elektrokol.

Baťovský Zlín má navíc neopakovatelnou atmosféru, jakou v jiném městě nenajdete. Bývalý tovární areál z červených cihel ožívá ruchem kaváren, bister, galerií a muzeí, v centru města jsou krásně zrekonstruované parky, které přímo vybízí k letnímu lenošení, nad městem v noci září architektonický skvost Památníku Tomáše Bati. Po projížďce na kole si tak můžete zajít za kulturou, projet se pojízdnou kanceláří ve výtahu nebo si prostě jen tak vychutnat čilý prázdninový ruch města.

Luhačovice – z kola přímo do wellness

Jestli dáváte přednost klidnějším místům, možná se vám bude víc líbit v lázeňských Luhačovicích. Jejich kouzlo je vetknuté do subtilních dřevěných staveb Dušana Jurkoviče, najdete tu desítky skvělých lázeňských a wellness hotelů, vil a penzionů.

Kolem Luhačovic je vyznačeno hned několik cyklotras, takže si můžete vybrat, jestli se chcete projet Malým lázeňským okruhem, dát si do těla na Velkém lázeňském okruhu, poznat krajinu na Jižních toulkách Luhačovským Zálesím nebo si zajet na kávu a do Muzea Jana Amose Komenského v Uherském Brodě.

Místní kopečky dokáží unavit, takže doporučujeme vybrat si takové ubytování, kde na vás večer bude čekat bazén s výhledem na přehradu, meditační jurta nebo terasa s vířivkami. I takové v Luhačovicích ma­jí.

Kam ještě vyrazit? Objevte Valašské Klobucko nebo Vizovice

Zlínsko a Luhačovicko ovšem zahrnuje také oblast Vizovic, Otrokovic nebo Valašských Klobouk. A to je skvělá zpráva pro ty, kdo rádi objevují české hory na kole. Z Otrokovic je to jen pár kilometrů do blízkých Chřibů, Vizovice obklopují Vizovické vrchy a Valašské Klobucko je zase typické nádhernou krajinou Bílých Karpat. Destinační společnost Zlínsko a Luhačovicko pravidelně projíždí cyklistické trasy s místními výletníky, aby odhalila to nejkrásnější, co tu můžete zažít. Destinační společnost Zlínsko a Luhačovicko je spolufinancována z rozpočtu Zlínské kraje.


publikováno: 4. 8. 2022, v rubrice Rodina
Štítky: cestování, zábava

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+