Nové vydání Babičky s jedinečnými ilustracemi Míly Fürstové | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Nové vydání Babičky s jedinečnými ilustracemi Míly Fürstové

3. 12. 2021

Babička z pera spisovatelky Boženy Němcové se v anketě „Kniha mého srdce“ umístila na druhém místě a dočkala se několika set vydání v češtině i v cizích jazycích. Idylický život na vesnici, jehož středobodem je postava moudré, zbožné a pověrčivé staré ženy, lákal k uměleckému ztvárnění i význačné české výtvarníky a ilustrátory. Před Vánoci knihu Babička vydává nakladatelství Odeon s jedinečnými ilustracemi výtvarnice Míly Fürstové v Čechách známé například proměnou Mattoni orlů u dálnic. Zbrusu nové vydání Babičky si můžete pořídit také s vloženým grafickým listem vlastnoručně podepsaným přímo Mílou Fürstovou.

Míla Fürstová je mezinárodně uznávaná česká umělkyně působící ve Velké Británii. Vystudovala Pedagogickou fakultu na Univerzitě Karlově, University of Gloucestershire a na Royal College of Art v Londýně. Mílina poetická díla v sobě nesou intimní portrét lidské duše z pohledu ženy. Její práce jsou nedílnou součástí soukromých a veřejných sbírek, mimo jiné i umělecké kolekce královny Alžběty II. a V&A Museum v Londýně. Do povědomí světové veřejnosti se dostala vytvořením obalu hudebního alba Ghost Stories britské skupiny Coldplay v roce 2014. Česká společnost ji nejvíce zaznamenala v rámci spolupráce s Mattoni 1873, pro kterou vytvořila jeden z motivů velkoplošných Mattoni orlů u dálnic přeměněných na umělecká díla a návrh etiket přírodní minerální vody Mattoni. Je také autorkou přebalu alba Double Album (2018) slovenského zpěváka Mira Žbirky.

  • Zbrusu nové vydání Babičky si můžete pořídit také s vloženým grafickým listem vlastnoručně podepsaným přímo Mílou Fürstovou. Vybírat můžete mezi grafickými listy Mlýn a Viktorka.

publikováno: 3. 12. 2021, v rubrice Rodina
Štítky: dítě, knihy, Vánoce

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+