Osobnosti úžasné i porouchané | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Osobnosti úžasné i porouchané

17. 2. 2023
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď: Kniha se věnuje 3 našim prezidentům.

Výherci: Jaroslav Klouda, Věra Marková, Jiří Šmíd

Známý psychiatr Radkin Honzák a historik František Honzák ve své druhé společné knize Osobnosti úžasné i porouchané bravurně kombinují teorii s reálnými příběhy z historie naší země. Kniha vznikla se záměrem představit a porovnat osoby úžasné a porouchané, kterých je ve společnosti více než psychopatů.

První společná kniha bratrů Radkina a Františka Honzákových Čas psychopatů se věnovala antisociálním parazitům, osobám s psychopatickými rysy a s absencí strachu, které jsou ovšem velmi schopnými manipulátory a bývají mnohdy obdařeny značným charismatem.

Velmi čtivě a poutavě pojatá kniha Osobnosti úžasné i porouchané provokuje k zamyšlení a vyvolává ve čtenáři touhu doplnit si znalosti o naší minulosti, což je stále nanejvýš aktuální výzva. Neboť jak to stručně vystihl francouzský filozof a spisovatel Jean-Paul Sartre: Kdo se nepoučil z dějin, musí je znova prožívat.

Předkládané profily vybraných osobností jsou zasvěceně komentovány z pohledu historika a psychiatra. Historické komentáře přispívají k lepšímu pochopení, protože tyto osobnosti žily v konkrétní době a dostávaly se do situací, v nichž se tříbí charaktery a ukazuje se, jaký člověk opravdu je.

Úvodní část definuje, co je osobnost, jaké jsou její složky a jak se vyvíjely psychiatrické přístupy k této problematice. Následuje několik pohnutých příběhů z naší historie – osudy československých parašutistů z Anglie, tří našich prezidentů a Tří králů, legendárních postav protinacistického odboje. Dozvíte se, co jejich osobnosti formovalo, ať pozitivně, nebo negativně. V knize najdete i morytátové osudy několika žen vražedkyní a tolik potřebné světlo na konci tunelu představuje kapitola o významných mecenáších a filantropech.

www.galen.cz

Soutěžní otázka

Kolika našim prezidentům se kniha věnuje?

a) 3

b) 4

Tři výherci, kteří do 3. 3. 2023 správně odpovědí na soutěžní otázku a budou vylosováni, obdrží knihu Osobnosti úžasné i porouchané. Odpověď zasílejte na soutez@trendyzdravi.cz s označením Honzák.

Odesláním emailu s odpovědí do soutěže na webu Trendy zdraví dáváte souhlas k uchování vašich osobních údajů za účelem losování. Po losování budou vymazány.


publikováno: 17. 2. 2023, v rubrice Rodina
Štítky: historie, knihy, psychika

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+