Potřebujete skloubit kariéru s péčí o rodinu? Navštivte centrum Baby Office | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Potřebujete skloubit kariéru s péčí o rodinu? Navštivte centrum Baby Office

9. 4. 2014

Coworkingové centrum s miniškolkou Baby Office na pražském Kačerově završuje v těchto dnech první rok úspěšného fungování. Kromě bilancování a zhodnocení úspěchů a neúspěchů připravuje pro širokou veřejnost i Den otevřených dveří. V pátek 11. dubna od 10 do 18 hodin si budou moci zájemci prohlédnout prostory centra, ochutnat domácí produkty a posedět u kávy, vyzpovídat zakladatelky projektu nebo s dětmi shlédnout divadelní představení.

Náročné začátky

Již rok funguje na pražském Kačerově unikátní projekt, jehož cílem je pomáhat rodičům s malými dětmi skloubit kariéru s péčí o rodinu. Jeho dveře se slavnostně otevřely 11. dubna 2013 za účasti mnoha významných patronů – investorky Margarety Křížové, moderátorek Jana Havrdové a Martiny Hynkové Vrbové a ilustrátorky Lucie Seifertové. Za 12 měsíců si centrum prošlo mnoha obtížnými situacemi, ale i díky získaným dotacím z fondů Evropské unie se dokázalo prosadit ve společnosti a postupně se postavit na vlastní nohy.

„Za největší úspěch považuji fakt, že vůbec fungujeme. První rok byl opravdu náročný. Nejen z hlediska fungování firmy, ale i s ohledem na tlak, který projekt vyvíjel na naše osobní životy,“ přiznává Hana Krejčí, jedna ze zakladatelek projektu Baby Office. „Stále se ještě potýkáme s problémy běžnými pro začínající podniky, ale naše cíle se nám postupně daří naplňovat.“

Kanceláře pro rodiče a hlídání dětí

V současné době Baby Office zaměstnává 7 lidí na poloviční úvazky, asi 10 lidí a několik dobrovolníků na příležitostnou výpomoc. Od dubna 2013 pak registruje cca 200 návštěvníků dotovaného programu a zhruba 50 rodin v placeném provozu. Nabízí řadu služeb, které rodičům pomáhají na cestě k větší spokojenosti v pracovním i rodinném životě – individuální hlídání dětí od šesti měsíců, miniškolku pro děti od patnácti měsíců, sdílenou kancelář, řadu vzdělávacích kurzů, kurzů osobního rozvoje a dalších akcí pro dospělé i děti.

Kurzy a workshopy

Překvapením prvního roku je poměrně malá využívanost sdílené kanceláře. Naopak s velkým úspěchem se v Baby Office setkávají kurzy a workshopy, které se zaměřují na začátek podnikání nebo právě na slaďování pracovního a rodinného života. Baby Office se snaží pomáhat rodičům s navazováním kontaktů, realizací společných setkávání a sdílení zkušeností aktivních podnikatelů s těmi začínajícími.

Další podnikatelské aktivity

Kromě toho Baby Office postupně realizuje i další podnikatelské aktivity: mobilní dětské koutky na firemní akce, konference, kongresy, veletrhy, miniškolky ve firmách, letní příměstské tábory a marketingové služby pro firmy, které pracují s cílovou skupinou rodičů s dětmi.

Další pobočky v Praze

V druhém roce svého fungování chystá otevření další pobočky v Praze. „Navazujeme užší spolupráci s dalšími organizacemi, které se zabývají „předškolkovým“ vzděláváním a podnikáním žen. Chceme se více zaměřit na kvalitu péče o děti, především školením našich lektorek v miniškolce v Montessorri. Dále plánujeme propojení s dalšími rodinnými coworkingovými centry – chceme vytvořit platformu pro zlepšení celkové zaměstnanosti žen s dětmi do 6 let, která dosahuje v České republice druhé nejnižší hodnoty v EU – pouhých 35,8 %,“ uzavírá Hana Krejčí.

www.babyoffice.cz


publikováno: 9. 4. 2014, v rubrice Rodina
Štítky: akce, dítě, kancelář, miminko, zaměstnání

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+