Poznejte české a moravské tradice s unikátní aplikací | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Poznejte české a moravské tradice s unikátní aplikací

13. 10. 2015

Začíná barevný podzim, který přímo vybízí k výletům po celých Čechách, Moravě a Slezsku. Otázku, kam se vypravit vám usnadní projekt Tradice má smysl, který připravila agentura CzechTourism. Ty nejzajímavější české tradice si vyberete na webu tradicemasmysl.cz anebo v mobilní aplikaci České tradice s interaktivní mapou. A když se vám vybije mobilní zařízení? I na to bylo myšleno a tak jsou mapy i v tištěné podobě!

Co koho zajímá?

Aplikaci, web i další materiály vyslal CzechTourism do světa už v červnu a to nejen v ČR, ale také v sousedních zemích a Rusku. Zatímco ve většině zemí byl největší zájem o konkrétní oblasti (Poláky například zajímalo Mělnicko, Rusy pak Haná), Němci se zajímali o výrobu piva a pro Čechy byla lákadlem Šumava a její dřevařské tradice. Návštěvníci z kampaní zatím strávili na webu celkem 26652128 sekund. To je přibližně 308 dní!

„Cílem je zviditelnit především tradice regionů České republiky. Od řemesel, přes původní české a moravské zvyky, až po nářečí. Propagaci jsme záměrně zacílili i na zahraniční trhy, kde bylo téma českých tradic samostatně představeno vůbec poprvé, “ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Vnímejte všemi smysly

České tradice jsou ukázány pomocí všech smyslů tak, aby je návštěvník mohl vnímat a pochopit co nejintenzivněji. Tradiční slovácký verbuňk, moravskou jízdu králů nebo masopustní obchůzky na Hlinecku přiblížila agentura CzechTourism českým i zahraničním turistům prostřednictvím emotivních videí, webu a aplikace v několika jazykových mutacích. Spoty zachycující české tradice téměř filmovou podobou vytvořila produkce Digital Circus, hudebního doprovodu videa se ujal známý český hudební producent Jan P. Muchow.

Unikátní tradice

„Povedlo se nám ve spolupráci s dodavateli vdechnout konzervativnímu a náročnému tématu českých tradic nový život a složit produkt, který emotivním způsobem představuje naše národní a mnohdy zcela unikátní tradice za pomoci moderních komunikačních nástrojů a technologií,” říká k projektu Monika Palatková, generální ředitelka agentury CzechTourism.

**Interaktivní průvodce **– mobilní aplikace České tradice je nadále dostupná pro iPhone i Android zdarma a doposud si ji stáhlo již téměř 25 000 uživatelů. Pro využívání aplikace není nutné online připojení. Objevovat tradice můžete samozřejmě přímo na cestách a budete za to odměněni. Jednak jedinečnými a autentickými zážitky z míst, která navštívíte, ale také bonusovým obsahem.

www.tradicemas­mysl.cz


publikováno: 13. 10. 2015, v rubrice Rodina
Štítky: cestování, dítě, dovolená, historie, relaxace, rodiče, zábava

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+