Zapojte se do pomoci UNICEF v Nepálu | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Zapojte se do pomoci UNICEF v Nepálu

29. 4. 2015

Následkem zemětřesení o síle 7,9 stupňů Richterovy škály, které v sobotu 25. dubna zasáhlo Nepál, se v ohrožení ocitlo na 940 tisíc dětí. UNICEF (Dětský fond OSN) již do oblasti vyslal pomoc v podobě dvou nákladních letadel s celkem 120 tunami zdravotnického materiálu, stanů, přikrývek a další krizové pomoci. Jelikož UNICEF je kromě Mezinárodního červeného kříže jedinou humanitární organizací, která trvale působí ve všech zemích světa, mohli pracovníci UNICEF bezprostředně po katastrofě začít s distribucí krizové humanitární pomoci z místních skladů. Můžete přispět finančně do sbírky, kterou vyhlásil UNICEF ČR.

Smutné svědectví

„Něco podobného jsem nezažila za celých 57 let svého života. Otřesy byly silné a trvaly dlouhou dobu. Panují obavy, že počet obětí na životech bude v Káthmándú obrovský. Naštěstí zemětřesení přišlo v sobotu, kdy jsou zavřené školy, a za denního světla, kdy jsou lidé hodně venku. Viděla jsem plakat příbuzné obětí v hlavní nemocnici, před jejíž budovou byla v řadách položena těla jejich blízkých. Cítím bolest nad všemi místními rodiči a dětmi,“ říká Rupa Joshi, pracovnice nepálského UNICEF.

  • Ve spolupráci s místními i mezinárodními organizacemi pracuje UNICEF na zajištění základních potřeb dětí v oblasti vody, hygieny, zdraví a výživy, stejně jako psychosociální péče o děti, které se ztratily rodiče.

Pomoci můžete:

· příspěvkem na sbírkový účet UNICEF ČR: 11771177/0300, v. s. 814

· odesláním dárcovské SMS ve znění: DMS UNICEF na číslo 87777

více informací na: www.unicef.cz


publikováno: 29. 4. 2015, v rubrice Rodina
Štítky: akce, charita, pomoc druhým

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+