Trendy zdraví http://trendyzdravi.cz/ cs info@trendyzdravi.cz © Trendyzdravi.cz 2009+ 20 Jaké maso se hodí na gril? http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/jake-maso-se-hodi-na-gril.html Dobře zvolené maso dokáže udělat z obyčejného grilování gurmánský zážitek. Jak se v široké nabídce vyznat a která masa jsou sázkou na jistotu i pro začátečníky?

]]>
Thu, 22 Jul 2021 22:00:00 GMT
Jak ovlivňuje počasí krevní tlak či psychiku? http://trendyzdravi.cz/medicina/jak-ovlivnuje-pocasi-krevni-tlak-ci-psychiku.html Už naše babičky říkaly: „Bude pršet, cítím to v kostech.“ Má ale počasí opravdu dopad na to, jak se cítíme? Zcela jistě. A vedle vlivu na pohybovou soustavu má dopad také na náš krevní tlak. Lidé s onemocněním srdce a cév by proto měli možný vliv počasí brát vážně. Pokud navíc patří mezi takzvané meteosenzitivní jedince, musí své každodenní chování přizpůsobit nejen svému onemocnění, ale i počasí. Vedle konzultace se svým lékařem, který by měl o zvýšeném vlivu počasí na zdraví svého pacienta vždy vědět, je spolehlivou prevencí kardiovaskulárních komplikací zdravý pohyb přiměřený věku a zdravotnímu stavu kardiaka.

]]>
Thu, 22 Jul 2021 22:00:00 GMT
Dokonalá péče pro váš voňavý šatník http://trendyzdravi.cz/domacnost/dokonala-pece-pro-vas-vonavy-satnik.html Dopřejte svému šatníku příjemnou vůni, svěžest, a hlavně prvotřídní péči. Nová kapslová inovace Perwoll Renew & Care s funkcí 3v1 od společnosti Henkel se nejen postará o čistotu a dlouhotrvající vůni vašeho oblečení, ale zároveň pomáhá uchovávat jeho původní tvary i barvy. Vaše oblečení tak bude stále jako nové a vy si tak své oblíbené kousky můžete užívat po dlouhou dobu.

]]>
Thu, 22 Jul 2021 22:00:00 GMT
Mýty o vodě a minerálkách http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/myty-o-vode-a-mineralkach.html Nejčastěji kupujeme balené vody, protože se s nimi snadno dodržuje pitný režim, obsahují zdraví prospěšné látky a jsou chutnější než voda z kohoutku. Průzkum1) AquaLife Institutu také zjistil, že pokud spotřebitelé balené vody nekupují, je to kvůli tomu, že podle nich balená voda nenabízí nic navíc, je neekologická, obaly škodí zdraví. Aktuálně se objevuje čím dál více až neuvěřitelných mýtů, které se týkají právě pitného režimu, balených vod i minerálek.

]]>
Wed, 21 Jul 2021 22:00:00 GMT
Jak naučit psa plavat? http://trendyzdravi.cz/sport-a-wellness/jak-naucit-psa-plavat.html Proč učit psa plavat a kteří psi jsou nejlepšími plavci? Představíme jednoduchý test i rady, jak plavání psa snadno naučit. Platí staré zažité klišé, že kočky se vody bojí, ale psi se běžně koupou. Jenže to nemusí být pravda.

]]>
Wed, 21 Jul 2021 22:00:00 GMT
Kolagen pro zdraví vs. kolagen pro krásu http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/kolagen-pro-zdravi-vs-kolagen-pro-krasu.html Kolagen je hojně zastoupenou a důležitou částí lidského organismu. Jedná se o bílkovinu, jejíž úlohou je zajišťovat stabilitu a pružnost tkání. Tvoří asi 10 % celkové hmotnosti lidského těla a jeho podíl je patrně nejvýraznější v kůži – proto se o něm často mluví v souvislosti s vyhlazením vrásek. Nicméně úkol kolagenu je důležitější, než zabezpečit „věčné mládí“. Je totiž také nezbytný pro zdraví kloubů.

]]>
Wed, 21 Jul 2021 22:00:00 GMT
První pomoc při nejčastějších poraněních dětských očí http://trendyzdravi.cz/medicina/prvni-pomoc-pri-nejcastejsich-poranenich-detskych-oci.html Až čtvrtina úrazů oka se v letních měsících týká dětí. Spousta poranění se neobejde bez trvalých následků. Doživotní problémy mohou způsobit svou neodbornou pomocí také rodiče. Co rozhodně nedělat a jak poznat, že je poranění vážné?

]]>
Tue, 20 Jul 2021 22:00:00 GMT
Znáte fenomén jménem Cava? http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/znate-fenomen-jmenem-cava.html Španělská cava se začíná čím dál častěji objevovat v hledáčku českých milovníků šumivých vín, a po boomu italského prosecca se i ona možná dočká své zasloužené chvilky slávy u nás. Cava, stejně jako Champagne, smí pocházet pouze ze zákonem určených oblastí, kterých je osm, přesto 95 % výroby sídlí v oblasti Penedes.

]]>
Tue, 20 Jul 2021 22:00:00 GMT
Jiří Šalamoun: Kdo neviděl, neuvěří, to mně věřte! http://trendyzdravi.cz/rodina/jiri-salamoun-kdo-nevidel-neuveri-to-mne-verte.html Maxipes Fík, Hobit, Pan Tau, Poslední Mohykán a další legendární hrdinové nechybí na doposud nejrozsáhlejší retrospektivní výstavě žijící legendy knižní ilustrace a animovaného filmu Jiřího Šalamouna. Pozoruhodná expozice s názvem Jiří Šalamoun: Kdo neviděl, neuvěří, to mně věřte! je ve dvou patrech Musea Kampa v areálu Sovových mlýnů na Malé Straně v centru Prahy k vidění od 17. července do 30. září.

]]>
Tue, 20 Jul 2021 22:00:00 GMT
Lidé pracující na směny jsou náchylnější k onemocnění http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/lide-pracujici-na-smeny-jsou-nachylnejsi-k-onemocneni.html Co rozhoduje o tom, zda onemocníme? V první řadě (ne)schopnost organismu odolat virům, bakteriím, zvýšeným nárokům na teplo či diskomfort… Jedním slovem, imunita.

]]>
Mon, 19 Jul 2021 22:00:00 GMT
Lze předejít vysokém krevnímu tlaku? http://trendyzdravi.cz/medicina/lze-predejit-vysokem-krevnimu-tlaku.html V České republice trpí vysokým krevním tlakem neboli hypertenzí až 40 % lidí ve věku 25–64 let, s přibývajícím věkem křivka ještě roste. Jaké jsou rizikové faktory tohoto onemocnění, je možné se mu vyhnout a včas ho rozpoznat? To se dozvíte v článku, který vznikl ve spolupráci s neziskovou organizací Loono. Ta se hypertenzí zabývá v rámci své osvětové kampaně Žiješ srdcem.

]]>
Mon, 19 Jul 2021 22:00:00 GMT
Oej Tea Tree je stále oblíbený http://trendyzdravi.cz/kosmetika/oej-tea-tree-je-stale-oblibeny.html Unikátní vůni oleje Tea Tree si asi vybavuje úplně každý, hlavně v 90. letech jste na něj mohli narazit skoro na každém kroku. Dnes je jeho popularita znovu na vzestupu, a to z mnoha důvodů. Jde o čistě přírodní produkt, který má nejen antibakteriální účinky, umí ale také bojovat s viry, plísněmi nebo záněty. Navíc ho lze využít i jako prevenci například proti lupům, ale také zubnímu kazu. Kde se olej Tea Tree vzal, jaká je jeho historie a proč je tolik ceněn?

]]>
Mon, 19 Jul 2021 22:00:00 GMT
Otužován posiluje zdraví http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/otuzovan-posiluje-zdravi.html Otužování je přirozený způsob, jak stimulovat náš imunitní systém, posílit psychickou odolnost, upevnit si zdraví a také přispět k dlouhověkosti. Říká se, že otužilcem se člověk stává teprve po 2 letech pravidelného otužování, příznivé účinky se však dostaví již po měsíci. Důležité je dodržovat následující pravidla: pozvolna, postupně, pravidelně a pořád. Více o správném otužování a jak s ním začít, prozradí odborná konzultantka lékáren BENU, PharmDr. Ivana Lánová.

]]>
Sun, 18 Jul 2021 22:00:00 GMT
Nealkoholovou tukovou chorobou jater trpí každý čtvrtý člověk http://trendyzdravi.cz/medicina/nealkoholovou-tukovou-chorobou-jater-trpi-kazdy-ctvrty-clovek.html O epidemii obezity se mluví stále častěji. Dramatický nárůst počtu lidí s nadváhou v posledních desetiletích s sebou nese řadu přidružených nemocí, jako je cukrovka, vysoký tlak nebo například donedávna málo známá nealkoholová tuková choroba jater. Ta dnes patří mezi nejčastější chronická onemocnění jater, která postihuje každého čtvrtého obyvatele planety.

]]>
Sun, 18 Jul 2021 22:00:00 GMT
Zpestřete si jídelníček rostlinnými pomazánkami http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/zpestrete-si-jidelnicek-rostlinnymi-pomazankami.html Díky rostlinným pomazánkám DRUID budete mít přípravu pokrmů o mnoho jednodušší. Mají jedinečnou recepturu, jsou 100% bezlepkové, bez palmového oleje, pochutnají si na nich i příznivci ryze rostlinných produktů a vybrat si můžete rovnou ze šesti příchutí jako jsou Medvědí česnek s avokádem, Hlívová nebo Brokolicová. Za to ručí SINEA, český garant rostlinné kvality a skvělé chuti.

]]>
Sun, 18 Jul 2021 22:00:00 GMT
Jak nastavit dětem digitální rovnováhu http://trendyzdravi.cz/rodina/jak-nastavit-detem-digitalni-rovnovahu.html Digitální technologie jsou neoddělitelnou součástí našich životů a dnešní rodiče, kteří ještě strávili dětství bez nich, si kladou otázku, jak nastavit svým dětem správnou digitální rovnováhu. S tím radí psycholožka a speciální pedagožka PhDr. Eva Šimotová a odbornice na digitální vzdělávání dětí Jana Vyhlídalová z projektu makeITtoday.

]]>
Sun, 18 Jul 2021 22:00:00 GMT
Nekvalitní sluneční brýle, koupání i grilování ohrožují oči http://trendyzdravi.cz/medicina/nekvalitni-slunecni-bryle-koupani-i-grilovani-ohrozuji-oci.html Zrak by si měl člověk chránit po celý rok. Během letních měsíců na oči číhá řada nástrah, které je mohou nevratně poškodit – silné sluneční záření, bakterie ve vodě, venkovní sporty nebo grilování.

]]>
Thu, 15 Jul 2021 22:00:00 GMT
Nenechte se na dovolené zastavit zácpou http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/nenechte-se-na-dovolene-zastavit-zacpou.html Období dovolených se rychle blíží a s ním i velké množství komplikací na cestách. Pokud se chcete vyhnout zácpě o prázdninách, přičemž nemyslíme tu dopravní, soutěžte s námi. Připravili jsme pro vás balíčky, které obsahují balení tablet a žvýkacích kostek Fructolax Ovoce&Vláknina.

]]>
Thu, 15 Jul 2021 22:00:00 GMT
Grilovací recepty http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/grilovaci-recepty.html Inspirujte se lahodnými recepty, kterými dozajista okouzlíte své přátele či partnera. A protože k létu patří lehkost, přinášíme vám také tipy na delikátní letní saláty a osvěžující vína, která i z běžného večera na terase udělají slavnostní událost.

]]>
Thu, 15 Jul 2021 22:00:00 GMT
Osvěžte se vychlazenou kávou http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/osvezte-se-vychlazenou-kavou.html Mysleli jste si, že připravit skvělou kávu je možné pouze s použitím horké vody? V tom případě jste ještě neochutnali cold brew. Jedinečnost Cold brew PAUL spočívá v jeho přípravě. Speciálně umletá kolumbijská káva je 16 hodin louhována ve studené vodě a poté pečlivě filtrována. Důležitá je správná jemnost mletí, dostatečná doba louhování a samozřejmě kvalitní káva. Ve francouzském pekařství PAUL používají vždy čerstvě namletou 100% Arabicu.

]]>
Thu, 15 Jul 2021 22:00:00 GMT