Trendy zdraví http://trendyzdravi.cz/ cs info@trendyzdravi.cz © Trendyzdravi.cz 2009+ 20 Pět tipů, jak snížit spotřebu počítače http://trendyzdravi.cz/domacnost/pet-tipu-jak-snizit-spotrebu-pocitace.html Celodenní práce na počítači se projevuje ve spotřebě elektrické energie. Spousta by se jí ale dala ušetřit – zde je pár triků, jak na to.

]]>
Thu, 06 Oct 2022 22:00:00 GMT
Zaplatíte pokutu, pokud nepřijdete na smluvené ošetření k lékaři? http://trendyzdravi.cz/medicina/zaplatite-pokutu-pokud-neprijdete-na-smluvene-osetreni-k-lekari.html Pokud se pacient nedostaví k plánovanému vyšetření zdravotního stavu, může to pro lékaře znamenat ušlý zisk, neboť daný výkon za provedené vyšetření nevykáže zdravotní pojišťovně. Lékař by mohl po svém pacientovi požadovat zaplacení náhrady škody, která mu vznikla v důsledku nedostavení se na objednané vyšetření, případně, za splnění určitých podmínek, i zaplacení smluvní pokuty. Ze strany lékaře se nejedná o protizákonné jednání, ale přípustné je pouze za předpokladu splnění přesně stanovených podmínek.

]]>
Thu, 06 Oct 2022 22:00:00 GMT
Na Green Beauty Market si vyzkoušíte řadu značek přírodní kosmetiky http://trendyzdravi.cz/kosmetika/na-green-beauty-market-si-vyzkousite-radu-znacek-prirodni-kosmetiky.html V polovině října se dveře koupelnového showroomu společnosti Laufen CZ otevřou přírodním kosmetickým výrobkům z celého světa. 15. a 16. října bude možné v rámci akce Green Beauty Market vyzkoušet kosmetiku, nechat se nalíčit profesionály nebo využít možnosti poradenství. „Návrat akce po tříleté pauze nás velmi těší. Jsme rádi, že showroom LAUFEN space Prague byl zvolen jako ideální místo pro setkání milovníků přírodní kosmetiky. Věříme, že si návštěvníci užijí akci i její jedinečné prostory,“ říká Iva Šedivá, vedoucí marketingové komunikace společnosti Laufen. Vstup na akci je ZDARMA.

]]>
Thu, 06 Oct 2022 22:00:00 GMT
Hrušky, sladký symbol podzimu http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/hrusky-sladky-symbol-podzimu.html I když letní měsíce utekly jako voda, období, kdy si můžeme užívat sezónní ovoce, ještě zdaleka nekončí! I pestrobarevný podzim v Česku totiž nabízí dobroty, s nimiž můžeme v kuchyni báječně čarovat. Sáhněte tentokrát třeba po hruškách a nechte se inspirovat našimi recepty!

]]>
Thu, 06 Oct 2022 22:00:00 GMT
Výmluvy proč se nehýbat, které ale na podzim neplatí http://trendyzdravi.cz/sport-a-wellness/vymluvy-proc-se-nehybat-ktere-ale-na-podzim-neplati.html Užili jste si léto? Grilování, pivo a buřty u táboráku? Drinky na pikniku, kopec zmrzliny, gastronomické zážitky na cestách a probdělé noci? A teď rozpačitě koukáte, že to, co skryly šortky na gumu, se do košile či halenky prostě nevejde – a fyzička je pryč? Pak je na čase začít se sebou něco dělat. Přečtěte si čtveřici praktických tipů, jak překonat časté výmluvy a dostat se zpět do lepší formy.

]]>
Wed, 05 Oct 2022 22:00:00 GMT
Odškodnění po nehodě? O statisíce vás připraví banální chyby http://trendyzdravi.cz/rodina/odskodneni-po-nehode-o-statisice-vas-pripravi-banalni-chyby.html Většina lidí netuší, jak postupovat po dopravní nehodě. Nemají v ruce potřebné informace, navíc jim chybí povědomí o vlastních právech. Chyby je pak připraví o spravedlivou kompenzaci. Podle statistik společnosti Vindicia se přitom průměrné odškodnění za zranění po bouračce vyšplhalo na 927 tisíc korun. Co tedy neopomenout?

]]>
Wed, 05 Oct 2022 22:00:00 GMT
Růžový říjen, měsíc ve znamení prevence rakoviny prsu http://trendyzdravi.cz/medicina/ruzovy-rijen-mesic-ve-znameni-prevence-rakoviny-prsu.html Rakovina prsu patří dlouhodobě k druhé nejčastější rakovině u žen. Ročně jí onemocní 7 000 z nich, téměř třetina nepřežije. I přesto navštěvuje v Česku mamografickou kontrolu jen 60 % žen. To chce změnit nezisková organizace Loono svou osvětovou kampaní Růžový říjen.

]]>
Wed, 05 Oct 2022 22:00:00 GMT
Každá infekce nepotřebuje léčbu antibiotiky http://trendyzdravi.cz/medicina/kazda-infekce-nepotrebuje-lecbu-antibiotiky.html Problematice fungování antibiotik se věnuje více než 20 let. Za tu dobu získala přehled o tom, jak se mění jejich účinky, i jaké kmeny rezistentních bakterií se u nás vyskytují. V čem vidí prostor pro zlepšení, abychom si ochránili léčivou sílu antibiotik? Kde naopak spatřuje velká rizika? Vyzpovídali jsme MUDr. Petru Keslovou, PhD., primářku Kliniky dětské hematologie a onkologie v Motole.

]]>
Tue, 04 Oct 2022 22:00:00 GMT
Jak se zbavit špatného stravování ve stresu? http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/jak-se-zbavit-spatneho-stravovani-ve-stresu.html Emoční přejídání pravděpodobně zažila většina z nás, zejména během nahromaděného stresu nebo těžkého období. Přejídání v tomto stravu však obvykle stres neodstraní, a často způsobuje přibývání na váze. Jakmile je jídlo naší první reakcí na negativní myšlenky, je čas se vzpamatovat a začít jednat.

]]>
Tue, 04 Oct 2022 22:00:00 GMT
Módní značka SegraSegra otevírá online sekáč Second SGR http://trendyzdravi.cz/domacnost/modni-znacka-segrasegra-otevira-online-sekac-second-sgr.html Udržitelnost hrála u značky SegraSegra vždy důležitou roli, proto spouští online second hand, v rámci kterého vykupuje své nošené kousky a dále je nabízí. Funkční oblečení SegraSegra navržené a šité v České republice z vysoce kvalitních materiálů tak můžete nově pořídit nošené za výhodnou cenu.

]]>
Tue, 04 Oct 2022 22:00:00 GMT
Jak na úspory při praní a sušení http://trendyzdravi.cz/domacnost/jak-na-uspory-pri-prani-a-suseni.html Dlouholetý školitel Miele ČR Jiří Šeba se zamýšlí nad tím, čeho si všímat u přístrojů pečujících o prádlo, aby praní a sušení bylo maximálně účinné a šetrné.

]]>
Mon, 03 Oct 2022 22:00:00 GMT
Proč je červené víno červené? http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/proc-je-cervene-vino-cervene.html Víno je mnohdy první alkohol, který lidé ochutnají a nikdy to prvním douškem nekončí. Každý si najde, co mu vyhovuje, svojí standardní objednávku. Často se tak stává, že lidé projdou celým životem s tím, že si neustálé kupují své Chardonnay, Cabernet Sauvignon… A to je škoda. Pokud zrovna vy ale toužíte poodkrýt tajemství tohoto „nápoje bohů“, jak ho nazývali v antickém Řecku, čtěte dál.

]]>
Mon, 03 Oct 2022 22:00:00 GMT
Mezinárodní týden dárcovství krevní plazmy startuje http://trendyzdravi.cz/medicina/mezinarodni-tyden-darcovstvi-krevni-plazmy-startuje.html Počty lidí připravených absolvovat odběry krevní plazmy v posledních letech klesají v celé Evropě. Proto je důležité pravidelně upozorňovat, jak důležité je darovat krevní plazmu. To je cílem Mezinárodního týdne dárcovství krevní plazmy, který po celém světě probíhá od 4. do 8. října.

]]>
Mon, 03 Oct 2022 22:00:00 GMT
Přijďte se otestovat na revma http://trendyzdravi.cz/medicina/prijdte-se-otestovat-na-revma.html Máte potíže dát ruku v pěst? V tom případě můžete trpět revmatoidní artritidou (RA). Pacientská organizace Revma Liga Česká republika připravila pro zájemce krátký dotazník, který jim napoví, zdali mají své potíže řešit s lékařem. Otestovat se mohou na akci u příležitosti Světového dne artritidy, který začíná na Palackého náměstí v Praze 8. října od 10 hodin a jehož hlavním motivem jsou letos ruce.

]]>
Mon, 03 Oct 2022 22:00:00 GMT
Čechy trápí vysoký cholesterol http://trendyzdravi.cz/medicina/cechy-trapi-vysoky-cholesterol.html Zvýšený cholesterol je jedním z hlavních rizikových faktorů pro rozvoj kardiovaskulárních onemocnění. Nesouvisí přitom pouze s nezdravou životosprávou či vyšším věkem. Potíže spojené s rizikovými hodnotami cholesterolu trápí téměř polovinu žen a více než 60 % mužů ve věku 35 až 44 let.1 Celkově se týkají více než poloviny populace. Většina lidí ale svou hladinu cholesterolu nezná, přestože se ji mohou dozvědět na preventivní prohlídce u svého lékaře.

]]>
Sun, 02 Oct 2022 22:00:00 GMT
Jaké pokojovky vybrat do tmavších interiérů http://trendyzdravi.cz/domacnost/jake-pokojovky-vybrat-do-tmavsich-interieru.html Pocházejí ze subtropických a tropických oblastí, ale vy chcete, aby se jim dařilo u vás doma. Ne všechny druhy pokojovek naštěstí potřebují světlo jako na rovníku. Lenka Hrubá z originálního květinářství Zahrada na niti přichází s tipy na pokojové rostliny, kterým se bude dařit i v tmavších interiérech a s ubývajícím slunečním svitem.

]]>
Sun, 02 Oct 2022 22:00:00 GMT
Stezka korunami stromů Krkonoše věnuje měsíc říjen seniorům http://trendyzdravi.cz/rodina/stezka-korunami-stromu-krkonose-venuje-mesic-rijen-seniorum.html Pokud přemýšlíte, jak udělat radost prarodičům, strávit s nimi příjemný den, přijeďte na Stezku korunami stromů v Janských lázních. U příležitosti Mezinárodního dne seniorů můžete využít snížené vstupné a speciální menu v místní restauraci. Den seniorů celosvětově oslavíme 1. října, ale tradiční vstupenku 1+1 zdarma a zvýhodněné menu si na Stezce můžete se svými blízkými užít během celého října.

]]>
Sun, 02 Oct 2022 22:00:00 GMT
Nové hyaluronové sérum rozzáří vaši pleť http://trendyzdravi.cz/kosmetika/nove-hyaluronove-serum-rozzari-vasi-plet.html Česká značka přírodní aromaterapeutické kosmetiky Nobilis Tilia uvádí na trh podzimní novinky! Hyaluronové sérum, dlouhodobě nejoblíbenější produkt, nyní Nobilis Tilia nabízí vylepšený novou recepturou a obohacený éterickými oleji s vůní gardénie a pomerančových lístků. Odličovač očí je další novinkou, kterou ocení i nositelky kontaktních čoček. Díky obsaženému Aloe vera udržuje pokožku hydratovanou a nedráždí ani citlivou pleť. Éterický olej z fenyklu osvěží unavené oči. Nobilis Tilia doporučuje každodenní péči o pleť ve 4 krocích – čištění, tonizace, hydratace a výživa.

]]>
Sun, 02 Oct 2022 22:00:00 GMT
Co vás v dějáku nenaučili se dozvíte z knihy Markéty Lukáškové http://trendyzdravi.cz/rodina/co-vas-v-dejaku-nenaucili-se-dozvite-z-knihy-markety-lukaskove.html Přijďte v úterý 4. 10. v 17 hodin na autogramiádu spisovatelky Markéty Lukáškové. V knihkupectví Kosmas, Veverkova 16 v Praze 7 bude podepisovat svoji právě vydanou knihu Co vás v dějáku nenaučili. Autorka se snaží vyplnit mezeru, kterou máme ve znalostech naší novodobé historie. Události let 1948 – 1989 byly dřívě zkreslené, nikdy objektivně nevysvětlené a později na hodinách dějepisu jsme jimi vlastně jen tak prolétli. Jenže právě to, co nás v dějáku nenaučili, ovlivnilo naše životy nejvíc.

]]>
Sun, 02 Oct 2022 22:00:00 GMT
Většina dětských očních vad se projeví až s nástupem do školy! http://trendyzdravi.cz/medicina/vetsina-detskych-ocnich-vad-se-projevi-az-s-nastupem-do-skoly.html Začátek nového školního roku je už tradičně ve znamení návratů. A to nejen těch do školy, ale i do kanceláří. S těmito povinnostmi souvisí také pravidelnější sledování monitoru, čtení knížek či vyřizování dalších záležitostí, na které v létě nezbyl čas. Máte pocit, že se vám zhoršil zrak? Buďte obezřetní. Správné vidění má vliv i na naše pracovní výkony.

]]>
Thu, 29 Sep 2022 22:00:00 GMT