Trendy zdraví http://trendyzdravi.cz/ cs info@trendyzdravi.cz © Trendyzdravi.cz 2009+ 20 Jak vyřešit dlouhodobé podráždění pokožky kolem úst? http://trendyzdravi.cz/kosmetika/jak-vyresit-dlouhodobe-podrazdeni-pokozky-kolem-ust.html Dlouhodobé podráždění pokožky trápí až 20 % dospělé populace. Kůže je zdánlivě bez příčiny zarudlá především kolem úst, ale často i očí. Podráždění se šíří i kolem nosu a na bradu. Pleť nesnáší většinu kosmetiky a reaguje nepřiměřeně i na slunce nebo pot. To vede postiženého k hledání stále nových prostředků a přípravků, které nezřídka stav ještě zhorší. Ochranná funkce kůže je narušená, zvyšuje se její pH a prostupnost pro dráždivé látky.

]]>
Thu, 02 Feb 2023 23:00:00 GMT
Na přednášky do botanické http://trendyzdravi.cz/rodina/na-prednasky-do-botanicke.html Botanická zahrada hl. m. Prahy připravila i na letošní rok cyklus oblíbených přednášek pro veřejnost. Ty budou zahájeny už ve čtvrtek 9. února. Přednášky jsou určené jak vášnivým botanikům, tak laikům a nadšeným objevitelům. Celá sezóna roku 2023 se ponese v duchu Asie a tou je inspirována i většina přednášek.

]]>
Thu, 02 Feb 2023 23:00:00 GMT
Vyrážíte s dětmi na hory? Co byste si měli přibalit do batohu? http://trendyzdravi.cz/domacnost/vyrazite-s-detmi-na-hory-co-byste-si-meli-pribalit-do-batohu.html Jarní prázdniny už klepou na dveře a mnoho rodin s dětmi je bude trávit na horách. I když to vypadá, že sněhové podmínky se o něco zlepšily, počasí je poměrně nevyzpytatelné. Nebude tak jednoduché rozhodnout, co dát do batohu. Pokud se chystáte na lyže nebo snowboard, určitě byste neměli zapomenout na ochranné pomůcky, jako je helma nebo chránič páteře. Pro všechny případy přibalte do batohu i cestovní lékárničku pro první pomoc. Ta se může hodit při sportovních aktivitách i horské turistice.

]]>
Thu, 02 Feb 2023 23:00:00 GMT
Světový den boje proti rakovině už zítra http://trendyzdravi.cz/medicina/svetovy-den-boje-proti-rakovine-uz-zitra.html Stejně jako každý rok si i letos 4. února připomínáme Světový den boje proti rakovině, jehož cílem je zvýšit všeobecné povědomí o této civilizační nemoci a vyvracet některé mýty, které se s ní pojí. Na to samé se již osm let zaměřuje v rámci své kampaně #prsakoule také nezisková organizace Loono.

]]>
Thu, 02 Feb 2023 23:00:00 GMT
Onkologičtí pacienti mají větší šanci na vyléčení ve specializovaných centrech http://trendyzdravi.cz/medicina/onkologicti-pacienti-maji-vetsi-sanci-na-vyleceni-ve-specializovanych-centrech.html Světový den boje proti rakovině (World Cancer Day) připadá každoročně na 4. únor. Fakultní nemocnice Bulovka je s největším Komplexním onkologickým centrem v ČR v tomto boji bezesporu lídrem. Disponuje mnoha specializovanými pracovišti, mezi které patří také Komplexní centrum pro léčbu nádorů pohybového aparátu vedené MUDr. Janem Lesenským. V rozhovoru se s námi podělil o své postřehy, zkušenosti i o příběhy s dobrým koncem.

]]>
Thu, 02 Feb 2023 23:00:00 GMT
Sirup při vlhkém i suchém kašli http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/sirup-pri-vlhkem-i-suchem-kasli.html Mezi nejčastější zdravotní neduhy, které trápí lidi všech věkových kategorií, patří onemocnění dýchacích cest a respiračního traktu. Objevují se zejména v chladnější části roku, kdy tomu nahrává proměnlivost počasí a častý smog. Dospělí se s nepříjemným kašlem dokáže popasovat, jiná situace je však u dětí. Obtěžující dráždivý kašel je dokáže pěkně potrápit.

]]>
Wed, 01 Feb 2023 23:00:00 GMT
Kapela POLETÍME? se chystá slavit 15 let i novým klipem a singlem Můžeš mi říct http://trendyzdravi.cz/rodina/kapela-poletime-se-chysta-slavit-15-let-i-novym-klipem-a-singlem-muzes-mi-rict.html Trvalo to. Ne že ne. Dílem za to mohla velká koncertní vytíženost, dílem covid. Každopádně oblíbený turbošansónový gang Poletíme? je konečně zpět s novým materiálem! Děje se tak v roce oslav 15. výročí kapely dynamickou peckou Můžeš mi říct, kterou doprovází klip Radima Věžníka s excelentními Marií Ludvíkovou, Milanem Šteindlerem a Davidem Vávrou. Píseň samozřejmě zazní i na nadcházejícím klubovém turné včetně dvou speciálních koncertů 15. a 16. února v brněnském klubu Fléda, kde Poletíme? nahrají živé album Best of do gramofonu.

]]>
Wed, 01 Feb 2023 23:00:00 GMT
Střízlivost vám sice nedá křídla, ale budete žít svůj život http://trendyzdravi.cz/domacnost/strizlivost-vam-sice-neda-kridla-ale-budete-zit-svuj-zivot.html Už se vám stalo, že jste někomu ve svém životě řekli NE, a následně zjistili, že vám nejen nechybí, ale že je vám bez něj mnohem lépe? Někomu, kdo se tváří jako kamarád, ale přitom vám systematicky otravuje život, krade váš čas a ničí vaše zdraví a vztahy…? Ne?

]]>
Wed, 01 Feb 2023 23:00:00 GMT
Pro bystré školáky a předškoláky http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/pro-bystre-skolaky-a-predskolaky.html Nebylo lednové vysvědčení podle vašich představ? Zkuste ve druhém pololetí kromě učení vsadit i na další trumfy. Ty můžete vyhrát v naší soutěži. Zapojte se do ní a získejte pro své potomky balíček přípravků Naturevia s vitaminem D a omega 3, které přispívají k dobré paměti a soustředění.

]]>
Wed, 01 Feb 2023 23:00:00 GMT
Máte metličky a křečové žíly? http://trendyzdravi.cz/medicina/mate-metlicky-a-krecove-zily.html Metličky a křečové žíly jsou jedním z viditelných projevů chronického žilního onemocnění. Nevypadají příliš vzhledně, proto se mnoho lidí rozhodne odstranit je zákrokem a už je nikdy řešit. Jenže ony se rády objevují znovu. Co dělat, aby se už nevrátily? Pro začátek je dobré vědět, že metličky a křečové žíly jsou důkazem, že žilní systém delší dobu nepracuje tak, jak má. Jakýkoliv zákrok na odstranění nevzhledných žilek však neřeší příčinu, proč vznikly.

]]>
Tue, 31 Jan 2023 23:00:00 GMT
Trendy fitness a pohybových aktivit pro rok 2023 http://trendyzdravi.cz/sport-a-wellness/trendy-fitness-a-pohybovych-aktivit-pro-rok-2023.html Ne každý je fanouškem klasického cvičení ve fitku či běhání. Vyzkoušejte něco nového. Může vám to oživit mix vašich sportovních aktivit či navrátit chuť pravidelně se hýbat. A ještě vás to může začít bavit. Přinášíme tipy na aktivity, které jsou hitem posledních let, ale i úplně nové.

]]>
Tue, 31 Jan 2023 23:00:00 GMT
Ptačí krmítko s Igráčkem ornitologem učí děti pomáhat přírodě http://trendyzdravi.cz/domacnost/ptaci-krmitko-s-igrackem-ornitologem-uci-deti-pomahat-prirode.html Český výrobce společenských her a Igráčka EFKO-karton uvádí na trh novinku – ekologické krmítko s Igráčkem ornitologem, ptačím zobem a mini atlasem známých ptáků. Hlavní části krmítka jsou vyrobeny ze 100% recyklovaného plastu. Krmítko pochází z dílny mladých českých designérů. Díky důmyslnému řešení se velmi jednoduše udržuje i doplňuje a jeho vlastnosti jsou vyzdvihovány samotnými ornitology.

]]>
Tue, 31 Jan 2023 23:00:00 GMT
Chystáte se na exotickou dovolenou? http://trendyzdravi.cz/medicina/chystate-se-na-exotickou-dovolenou.html Zimní měsíce jsou tu. Pro někoho je to znamení lyžování a stavění sněhuláků, pro jiné pak čas vyrazit na exotickou dovolenou kde bude akorát začínat hlavní sezóna. Pokud patříte do druhé skupiny, pak zpozorněte, protože přinášíme seznam léků, které by vám rozhodně na takové dovolené neměli chybět!

]]>
Mon, 30 Jan 2023 23:00:00 GMT
Mrazivá terapie pro imunitu, omlazení i dobrou náladu http://trendyzdravi.cz/sport-a-wellness/mraziva-terapie-pro-imunitu-omlazeni-i-dobrou-naladu.html Zalézt si na čtvrt hodiny do sauny při teplotě 100 stupňů Celsia už považujeme za něco normálního. Ale co zkusit maximálně na 3 minuty mínus 130 stupňů Celsia v kryokomoře? Pro někoho téměř nemožné, pro jiné zase způsob, jak podpořit regeneraci svalů a kloubů, imunitu, hubnutí, omlazení i psychiku. Kryokomor u nás není mnoho. Jedna z nich byla otevřena před pár měsíci, nachází se v Obchodním centru Šestka a je součástí fitcentra Gymstory.

]]>
Mon, 30 Jan 2023 23:00:00 GMT
Vyrážíte do lázní? Nezapomeňte ani lyže http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/vyrazite-do-lazni-nezapomente-ani-lyze.html Strávit týden nebo dva v lázních zdaleka nemusí znamenat jen to, že půjdete jen z jedné léčebné procedury na druhou. Když si správně vyberete, můžete svůj lázeňský odpočinek proložit nejrůznějšími výlety nebo dokonce lyžováním.

]]>
Mon, 30 Jan 2023 23:00:00 GMT
Odlehčené varianty klasických jídel http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/odlehcene-varianty-klasickych-jidel.html Odlehčené varianty poctivých jídel, s použitím bezlepkových produktů od značky Labeta, pro vás připravila lektorka zdravého životního stylu a specialistka na zdravé stravování Kamila Metzová, autorka webu varilamysicka.cz.

]]>
Mon, 30 Jan 2023 23:00:00 GMT
Syndrom polycystických ovarií může ohrozit plodnost i těhotenství http://trendyzdravi.cz/medicina/syndrom-polycystickych-ovarii-muze-ohrozit-plodnost-i-tehotenstvi.html Sporadická menstruace, akné, řídnutí vlasů, nadváha i nadměrné ochlupení– to vše mohou být příznaky diagnózy známé jako syndrom polycystických ovarií (PCOS). Předpokládá se, že postihuje 5 až 10 % žen v produktivním věku, přičemž mnohé z nich o své diagnóze ani neví. Ke specialistům na asistovanou reprodukci je často dovedou až neúspěšné pokusy otěhotnět.

]]>
Sun, 29 Jan 2023 23:00:00 GMT
Jak se bránit nadměrnému pocení nohou? http://trendyzdravi.cz/domacnost/jak-se-branit-nadmernemu-poceni-nohou.html Pocení je přirozená součást termoregulace organismu a podporuje ho nejen zvýšená teplota, ale také námaha nebo třeba stres. Potíme se na různých místech těla včetně chodidel, a to někdy může znamenat problém, zvláště v zimě, kdy nosíme uzavřenou obuv. A zdaleka nejde jen o nepříjemný pocit vlhkých nohou. Problémem je především zápach a možnost vzniku plísní. Nic ale není ztraceno, protože i pocení se dá z velké části regulovat. Prevencí je vhodná obuv, ponožky z přírodních materiálů a dokonalá hygiena. A pokud ani to nestačí, vyzkoušejte bylinné koupele nebo speciálními přípravky, které dokážou pocení regulovat.

]]>
Sun, 29 Jan 2023 23:00:00 GMT
Jak Češi cestovali v roce 2022? http://trendyzdravi.cz/domacnost/jak-cesi-cestovali-v-roce-2022.html Co se týče cestování, byl loňský rok v Česku rekordní. Letní zájezdy byly dokonce vyprodané a navzdory často skloňované krizi zájem o cestování nadále roste. Největší zájem byl i loni tradičně o Egypt, Češi ale více létali také na Zanzibar nebo na Madeiru. Za jednu dovolenou utratili v průměru 17 tisíc korun.

]]>
Sun, 29 Jan 2023 23:00:00 GMT
V hlavní roli špenátové palačinky http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/v-hlavni-roli-spenatove-palacinky.html Ačkoliv bývá zařazení zdravých jídel zejména po svátcích občas náročné, je důležité nepřepálit start a začít zlehka. Začněte například s vašimi oblíbenými recepty, jen ve zdravější alternativě. Jedním takovým receptem jsou právě naše špenátové palačinky! Kdy tento chutný odlehčený oběd vyzkoušíte?

]]>
Sun, 29 Jan 2023 23:00:00 GMT