Trendy zdraví http://trendyzdravi.cz/ cs info@trendyzdravi.cz © Trendyzdravi.cz 2009+ 20 Jarní novinky do vašeho šatníku http://trendyzdravi.cz/domacnost/jarni-novinky-do-vaseho-satniku.html Česká značka Jamie Collection postupně rozšiřuje své portfolio o další univerzálně nositelné kousky. Jejich krédem je jako vždy pohodlí, ale to neznamená, že vás neobléknou třeba i na obchodní schůzku. V nabídce přibyly nové barvy teplákovek, různé typy bermud a kraťasů a nový střih populární vesty. Významně se rozšířila i kolekce pánské módy. Do ručně šitých modelů z kvalitní bavlny se zamilovala herečka a zpěvačka Kateřina Pechová. Oblečení Jamie Collection jí učarovalo natolik, že se dokonce stala jednou z modelek nové kolekce.

]]>
Thu, 06 May 2021 22:00:00 GMT
Žádné dítě není příliš malé na vyšetření sluchu http://trendyzdravi.cz/medicina/zadne-dite-neni-prilis-male-na-vysetreni-sluchu.html Centrum pro dětský sluch Tamtam již 31 let pomáhá rodinám s dětmi se sluchovým postižením v celé České republice. Uvědomuje si důležitost okamžitého řešení ztráty sluchu, především pak jejího včasného odhalení u dětí. Jedině tak lze zahájit komunikaci s dítětem a s pomocí kompenzační pomůcky (sluchadla nebo kochleárního implantátu) zajistit jeho všestranný rozvoj.

]]>
Thu, 06 May 2021 22:00:00 GMT
Chřest je symbolem jara, připravte si z něj ty nejlepší pochoutky http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/chrest-je-symbolem-jara-pripravte-si-z-nej-ty-nejlepsi-pochoutky.html Na svěží jarní zeleninu se všichni celou dlouhou dobu, kdy vládne zima, nesmírně těšíme. A o chřestu, který je považován za symbol jara, to platí snad dvojnásob. Chřest se vrací do našich kuchyní, rok od roku roste jeho popularita a stává se stále běžnější lahůdkou v našem jarním jídelníčku. Jeho sezona je poměrně krátká, a je tak třeba si zhruba dvouměsíční chřestové okénko od dubna do června náležitě vychutnat.

]]>
Thu, 06 May 2021 22:00:00 GMT
Co vás může potkat na dovolené v zahraničí v souvislosti s COVID-19 http://trendyzdravi.cz/rodina/co-vas-muze-potkat-na-dovolene-v-zahranici-v-souvislosti-s-covid-19.html V době koronaviru nás při cestování mohou potkat dva základní druhy nepříjemností spojených s COVID-19. Samotné onemocnění koronavirem nebo nařízená karanténa, do které musí člověk nastoupit i v případě, že neonemocní. V různých destinacích se řešení těchto situací a s nimi související náklady značně liší. Proto je nutné dbát na správně nastavené cestovní pojištění, které vzniklé náklady pokryje.

]]>
Thu, 06 May 2021 22:00:00 GMT
V sobotu 8. května si připomínáme Světový den pro spravedlivý obchod http://trendyzdravi.cz/domacnost/v-sobotu-8-kvetna-si-pripominame-svetovy-den-pro-spravedlivy-obchod.html Každý rok druhou květnovou sobotu si připomínáme Světový den pro fair trade, který je věnován podpoře spravedlivého obchodu. Ten dává příležitost pěstitelům, řemeslníkům a zaměstnancům v zemích tzv. globálního Jihu (Afriky, Asie a Latinské Ameriky) uživit se vlastní prací za důstojných podmínek.

]]>
Thu, 06 May 2021 22:00:00 GMT
Jak sestavit vhodný jídelníček? http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/jak-sestavit-vhodny-jidelnicek.html Jak přistoupit k sestavování redukční diety a volbě cesty ke zdravějšímu životnímu stylu? Na to jsme se ptali Susan Bowerman, expertky na výživu společnosti Herbalife Nutrition. Nejlepší stravovací režim je podle ní ten, který lze nejlépe sladit s vaším denním programem, rozpočtem, chutěmi a úsilím, které jste do stravování ochotni investovat.

]]>
Wed, 05 May 2021 22:00:00 GMT
ENERGIE A CIVILIZACE, unikátní venkovní výstava na pražské Kampě http://trendyzdravi.cz/rodina/energie-a-civilizace-unikatni-venkovni-vystava-na-prazske-kampe.html Udržitelná budoucnost – téma, na které navazuje již druhá unikátní výstava z produkce společnosti Medialogue s názvem ENERGIE A CIVILIZACE. Expozice řeší prostřednictvím čtyřiceti témat způsoby využívání energie v historických, společenských, politických a technických souvislostech a nastiňuje jejich možné dopady na naši i budoucí generace. V noci solárně nasvícené panely s fotografiemi a texty nabízejí úvahy a propojení s událostmi napříč časem a jejich dopadem do budoucna. Výstava bude otevřena na pražské Kampě 5. května a návštěvníci ji mohou zdarma navštívit do 27. června 2021.

]]>
Wed, 05 May 2021 22:00:00 GMT
Dopřejte si cukrový peeling pro zářivou pleť http://trendyzdravi.cz/kosmetika/doprejte-si-cukrovy-peeling-pro-zarivou-plet.html Příčinou unavené pleti a bez jasu může být nedostatečná exfoliace odumřelých buněk na jejím povrchu. Pokožka se jich sice zbavuje přirozeně i sama, přibližně ve 28denních cyklech, ale s přibývajícím věkem se tento proces zpomaluje a interval se prodlužuje. Rychlejší obnově pokožky proto pomůže pravidelné používání peelingů, které ji zjemní a rozzáří.

]]>
Wed, 05 May 2021 22:00:00 GMT
Zbavte se pohodlně roztočů, bakterií i zápachu http://trendyzdravi.cz/domacnost/zbavte-se-pohodlne-roztocu-bakterii-i-zapachu.html Existuje mnoho způsobů, jak si zajistit bezpečné a čisté prostředí pro život. Jedním z nejefektivnějších je dezinfekce prostoru ozonem, plynem, který v koncentrované podobě spolehlivě likviduje škodlivé bakterie, viry nebo zápachy. Postačí vám k tomu jediný přístroj – unikátní VirBuster.

]]>
Tue, 04 May 2021 22:00:00 GMT
I plíce mohou mít vysoký tlak http://trendyzdravi.cz/medicina/i-plice-mohou-mit-vysoky-tlak.html Dušnost při fyzické námaze nebo únava, případně bolest na hrudi – to vše může signalizovat plicní hypertenzi, tedy zvýšený krevní tlak v plicích. Tato nevyléčitelná choroba trápí desítky tisíc Čechů, ale řada z nich o své diagnóze vůbec neví nebo se ji dozví pozdě. Včasná diagnóza a léčba přitom podle lékařů může zabránit vážným zdravotním následkům nebo i smrti. Lidé s plicní hypertenzí jsou navíc jedni z nejrizikovějších pacientů, co se týká onemocnění covid-19. Experti na to poukazují u příležitosti Světového dne plicní hypertenze (5. května). Na chorobu upozorní i modře nasvícené významné budovy v Praze, Brně a Olomouci, a to 5. května večer. Modrá je barvou plicní hypertenze – podle modrých rtů, které pacienti často mívají.

]]>
Tue, 04 May 2021 22:00:00 GMT
Nová mobilní aplikace dohlédne na léčbu alergií http://trendyzdravi.cz/medicina/nova-mobilni-aplikace-dohledne-na-lecbu-alergii.html Při příležitosti Světového dne astmatu a alergie 5. května je k dispozici noví mobilní aplikace AlergoStop. Tato mobilní aplikace je novinkou, která se hodí každému alergikovi. AlergoStop je první aplikací svého druhu a svým uživatelům poskytne informace o alergiích a léčbě alergií, zejména pak léčbě pomocí alergenové imunoterapie.

]]>
Tue, 04 May 2021 22:00:00 GMT
Mějte čisté ruce http://trendyzdravi.cz/domacnost/mejte-ciste-ruce.html Světový den hygieny rukou, který připadá na 5. května, je součástí iniciativy Světové zdravotnické organizace (WHO) Save lives: Clean your hands (Zachraň životy: Umývej si ruce). Zvláště letos, kdy se potýkáme s pandemií koronaviru, je toto heslo aktuálnější než kdykoli dříve. Pátý květen by nám měl připomenout, že ruce jsou přenašečem nejrůznějších infekčních nemocí a měli bychom je tedy udržovat stále čisté. To si kvůli obavám z nákazy nemocí COVID-19 uvědomuje stále více lidí a hygienu rukou začínají brát vážně.

]]>
Tue, 04 May 2021 22:00:00 GMT
Řečové vady, o kterých se musí mluvit http://trendyzdravi.cz/rodina/recove-vady-o-kterych-se-musi-mluvit.html Verbální komunikace je v životě člověka základním prvkem k sebeprezentaci, k vyjádření svých myšlenek, emocí a předávání informací. Pokud je však poznamenána nějakou řečovou vadou, často to má velký dopad na lidskou psychiku a sebedůvěru. Pomoci mohou pravidelná sezení u logopeda která pacienta nasměřují k odstranění nebo minimalizaci řečových vad.

]]>
Mon, 03 May 2021 22:00:00 GMT
Pijte, protahujte se a relaxujte. Tipy, jak na bolesti svalů a zad http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/pijte-protahujte-se-a-relaxujte-tipy-jak-na-bolesti-svalu-a-zad.html Jak vypadá váš všední den? Kdyby se vás na tuto otázku zeptal někdo před rokem, asi byste odpověděli o dost jinak než nyní. Životy většiny z nás se už dlouhé měsíce odvíjejí hlavně doma. Tady pracujeme, trávíme volný čas a hodně z nás tu také sportuje. A pak je tu druhá skupina, která pohyb kvůli uzavření vnitřních sportovišť výrazně omezila. Kvůli nedostatku pohybu se potýkáme s bolestmi zad. Když se rozhodneme, že zanedbané cvičení musíme dohnat, ale přeženeme to, jsou to zase namožené svaly. Ať už patříte do kterékoliv skupiny, přinášíme 7 tipů, které pomůžou jak s prevencí, tak třeba i s nataženými svaly či svalovou horečkou.

]]>
Mon, 03 May 2021 22:00:00 GMT
Současný systém dlouhodobé péče v České republice je neudržitelný http://trendyzdravi.cz/rodina/soucasny-system-dlouhodobe-pece-v-ceske-republice-je-neudrzitelny.html Dlouhodobá péče je jedním z klíčových předpokladů, které zajišťují důstojné stárnutí a vysokou kvalitu života ve stáří. Nutno dodat, že je třeba, aby šlo o dlouhodobou péči, která je zároveň dostupná, kvalitní a komplementární s dalšími nástroji podpory seniorů a jejich blízkých. V České republice se snaží odborníci vyřešit problémy týkající se poskytování dlouhodobé péče nebo tzv. sociálně-zdravotního pomezí již od 90. let 20 století. Všechny dosavadní snahy však zůstaly bez konkrétního výsledku. Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR proto vydává studii Reforma dlouhodobé péče pro Českou republiku, na které spolupracovali odborníci z řad lékařů, poskytovatelů sociálních služeb či analytiků a vysokoškolských pedagogů.

]]>
Mon, 03 May 2021 22:00:00 GMT
Vpusťte si do interiéru jaro http://trendyzdravi.cz/domacnost/vpustte-si-do-interieru-jaro.html Zkuste se s jarem letos zaměřit na další věci, jako je například přesázení květin nebo výměna záclon a závěsů.

]]>
Sun, 02 May 2021 22:00:00 GMT
Agresivita a násilí v populaci roste http://trendyzdravi.cz/rodina/agresivita-a-nasili-v-populaci-roste.html Dlouhodobá omezení kvůli koronaviru mají na psychiku lidí nedozírné dopady. Málokdo se dokáže obavám z dlouhodobého vývoje ubránit a zachovat si zdravou mysl. Češi jsou stále víc agresivní, a to nejen na veřejnosti, ale i v izolaci ve svém domácím prostředí.

]]>
Sun, 02 May 2021 22:00:00 GMT
Vsaďte i ve vyšším věku na pohyb venku, čerstvý vzduch posílí i vaše plíce http://trendyzdravi.cz/sport-a-wellness/vsadte-i-ve-vyssim-veku-na-pohyb-venku-cerstvy-vzduch-posili-i-vase-plice.html Střední a starší generace se s příchodem jara často potýká i s jarní únavou. První pomocí je vyrazit ven. Budete-li dodržovat preventivní opatření, je riziko, že se tam nakazíte koronavirem, malé. Díky uvolnění již lze volně cestovat mezi okresy, zamířit tedy můžete kamkoliv do přírody chcete. Čerstvý vzduch, slunce, ale i pohled na přírodní scenérie, vůně květin a rostlin či zpěv ptáků podpoří fyzické i mentální zdraví. Nejvhodnějším pohybem je pro seniory chůze. Denně je dobré nachodit venku kolem 10 tisíc kroků.

]]>
Sun, 02 May 2021 22:00:00 GMT
Mobilní aplikace pomáhá komunikovat onkologickým pacientům s lékaři http://trendyzdravi.cz/medicina/mobilni-aplikace-pomaha-komunikovat-onkologickym-pacientum-s-lekari.html Masarykův onkologický ústav (MOÚ) se stává prvním nemocničním zařízením v České republice, které představuje vlastní unikátní mobilní aplikaci MOU MEDDI. Významně tak rozšiřuje možnosti zabezpečené elektronické komunikace mezi pacientem a ošetřujícím lékařem s pomocí videohovoru, chatu nebo klasického telefonického hovoru. Lékaři MOÚ tak mohou nově nabídnout pacientům konzultaci jejich zdravotního stavu online. Aplikace dále umožňuje zasílat požadavky na předpis receptu či různé edukační materiály, které vysvětlí podrobnosti spojené s onemocněním a jeho léčbou. Na vývoji spolupracoval MOÚ s českou společností MEDDI hub, a.s. Aplikaci v pilotním režimu úspěšně vyzkoušely první desítky pacientů a postupně ji MOÚ začne poskytovat v běžné péči jako součást standardní komunikace.

]]>
Sun, 02 May 2021 22:00:00 GMT
S mezoterapií a enzymy ke kráse http://trendyzdravi.cz/kosmetika/s-mezoterapii-a-enzymy-ke-krase.html Zpevnění a hydratace kůže, výrazné omlazení obličeje, ale i dekoltu a hřbetů rukou. To vše nabízí mezoterapie, která pomůže po zimě unavenou a vysušenou pleť vrátit zpátky do formy.

]]>
Sun, 02 May 2021 22:00:00 GMT