Trendy zdraví http://trendyzdravi.cz/ cs info@trendyzdravi.cz © Trendyzdravi.cz 2009+ 20 Co pro své oči můžete udělat ve 20, 40 nebo 60 letech? http://trendyzdravi.cz/medicina/co-pro-sve-oci-muzete-udelat-ve-20-40-nebo-60-letech.html Ostrý zrak je důležitý v každém věku, jelikož díky němu vnímáme až 80 % okolních vjemů. Stejně jako jiné části těla, i oko se v průběhu života stále vyvíjí. Co můžete v různých životních etapách udělat pro to, abyste viděli stále jako rys?

]]>
Sun, 22 May 2022 22:00:00 GMT
Jde dohromady hubnutí a dovolená? http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/jde-dohromady-hubnuti-a-dovolena.html Znáte to, hubnuli jste a dosáhli vytoužené postavy, nebo právě hmotnost redukujete, ale najednou se chystáte na dovolenou, nejlépe s „all inclusive“. Určitě nechcete nabrat kilogramy zpátky, nebo třeba chcete v redukci pokračovat i na dovolené. Jde to ale vůbec skloubit dohromady? Na to nám odpoví Ing. Lukáš Vrána, výživový poradce a školitel programu The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan.

]]>
Sun, 22 May 2022 22:00:00 GMT
Využijte listy, rašící pupeny nebo květy lesního ovoce http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/vyuzijte-listy-rasici-pupeny-nebo-kvety-lesniho-ovoce.html Maliny, borůvky nebo ostružiny jsou oblíbenou pochoutkou, na kterou můžeme narazit při procházkách v českých lesích. Kromě šťavnatých bobulí lze z lesních plodů využít například i listy, rašící pupeny nebo květy. Mají totiž celou řadu léčivých účinků. Ostružiník například pomáhá čistit cévy, maliník se užívá pro podporu plodnosti a borůvky prospívají zdravému zraku.

]]>
Sun, 22 May 2022 22:00:00 GMT
Vydejte se po nebeské lávce Sky Bridge 721 na Dolní Moravě http://trendyzdravi.cz/rodina/vydejte-se-po-nebeske-lavce-sky-bridge-721-na-dolni-morave.html Skoro tři čtvrtě kilometru dlouhá lávka nově spojuje hřebeny Slamník a Chlum. Dostala název Sky Bridge 721 a je novou návštěvnickou atrakcí Králického Sněžníku. Jde totiž o nejdelší visutý most na světě. Společně s ním vznikla také originální naučná stezka Most času obohacená o prvky rozšířené reality.

]]>
Sun, 22 May 2022 22:00:00 GMT
Dolíčky si nechte jen na tváři aneb Jak zatočit s celulitidou http://trendyzdravi.cz/kosmetika/dolicky-si-nechte-jen-na-tvari-aneb-jak-zatocit-s-celulitidou.html Jestli si, milé dámy, myslíte, že celulitida trápí pouze vás, pak jste na omylu. Tento problém totiž řeší až 90 % všech žen. Co dělat, když se pomerančová kůže začne v oblasti boků, hýždí či stehen objevovat, a dá se vzniku celulitidy předcházet? Beauty expertka Zuzana Gavendová ze společnosti Amway Česká republika a Slovensko vám pomocí jednoduchých triků a správné péče ukáže, že s celulitidou můžete zatočit dřív, než řeknete dovolená!

]]>
Sun, 22 May 2022 22:00:00 GMT
Nepodceňujte registraci u praktického lékaře http://trendyzdravi.cz/medicina/nepodcenujte-registraci-u-praktickeho-lekare.html Patříte k těm, kteří považují návštěvu praktického lékaře za zbytečnost nebo ztrátu času a se zdravotními obtížemi se obracejí přímo na specialistu? Nenechte se zmýlit – bez „obvoďáka“, jak spousta z nás praktikům postaru říká, je cesta za zdravím mnohem složitější, ne-li přímo nemožná.

]]>
Thu, 19 May 2022 22:00:00 GMT
Masáž navodí pocit pohody http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/masaz-navodi-pocit-pohody.html Masáž patří mezi nejlepší způsoby, jak snížit bolest nebo napětí a navodit pocit pohody. „Pozornost, péče a čas, které věnujete sobě samým se vám vrátí v podobě zlepšeného zdraví a v pocitu štěstí,“ píše například Emma Mitchell v knize Energie tvého těla. Instinktivně k ní přistupujeme ve chvíli, když nás něco bolí, cítíme se jako ztuhlí a rádi bychom vrátili tělo do pohody. Masáž dokonale „rozpouští“ stres, pomáhá při migréně, stejně dobře pomůže zbavit se pocitu těžkých nohou a spolehlivě nás vysvobodí od bolesti při ztuhlých svalech šíje či zad.

]]>
Thu, 19 May 2022 22:00:00 GMT
Koření a omáčky na grilovačku http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/koreni-a-omacky-na-grilovacku.html Většina lidí griluje několikrát do roka a například omáčky a dresinky používá při každé grilovačce až 94 % spotřebitelů. Pro letošní grilovací sezónu Vitana uvádí na trh nové pomocníky pro přípravu grilovaných pochoutek. Od praktických balení omáček a dresinků po výhodnější balení oblíbených druhů koření.

]]>
Thu, 19 May 2022 22:00:00 GMT
Jíl, elixír mládí a krásy http://trendyzdravi.cz/kosmetika/jil-elixir-mladi-a-krasy.html Na blahodárné účinky jílu sepomalu zapomíná. Přitom je pro své úžasné vlastnosti využíván již od nepaměti. Jedná se o horninu starou miliony let, která je tvořena z důležitých minerálů. Ty mají schopnost na sebe vázat škodlivé látky a zároveň hýčkají naši pleť, vlasy i organismus.

]]>
Thu, 19 May 2022 22:00:00 GMT
Na otoky i celulitidu pomáhají bylinné extrakty http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/na-otoky-i-celulitidu-pomahaji-bylinne-extrakty.html Otoky nohou, rukou i okolí očí, celulita, vyšší krevní tlak nebo bolesti hlavy mohou být projevy nepřiměřeného zadržování vody v těle a zhoršeného proudění lymfy. Obojí může být způsobeno mnoha faktory, mezi nejznámější patří přílišné solení i slazení, hormonální změny u žen, některý léky, nedostatek pohybu nebo tekutin a v létě vyšší teploty. Smířit se s nimi rozhodně nemusíme.

]]>
Thu, 19 May 2022 22:00:00 GMT
Při nedostatku železa se tělo dusí http://trendyzdravi.cz/medicina/pri-nedostatku-zeleza-se-telo-dusi.html Všechny buňky a orgány v lidském těle potřebují pro své fungování kyslík. K tomu, aby mohly být okysličené, je však nezbytná přítomnost jednoho důležitého prvku – železa. Tělo si železo nedokáže vytvořit samo, a okysličení buněk je tak přímo závislé na příjmu tohoto prvku ze stravy. Pokud ho tělu dopřáváme málo, může dojít i k vážným zdravotním komplikacím. Jeho nedostatek hrozí hlavně ženám v reprodukčním věku, postihnout však může každého. Jak si hladinu železa efektivně ohlídat, a předejít tak chudokrevnosti a dalším potížím?

]]>
Wed, 18 May 2022 22:00:00 GMT
Jaké zdravotní problémy hrozí na cestách? http://trendyzdravi.cz/rodina/jake-zdravotni-problemy-hrozi-na-cestach.html Odvrácená strana dovolených a prázdnin s sebou může přinášet i nečekané intimní a zdravotní potíže, které mohou pěkně cestování znepříjemnit. Jak se jim vyvarovat?

]]>
Wed, 18 May 2022 22:00:00 GMT
Jarní bramborový salát s ředkvičkami a bábovka z jogurtu http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/jarni-bramborovy-salat-s-redkvickami-a-babovka-z-jogurtu.html Císařská bábovka, mouřenín nebo francouzský savarin, tak to jsou jen některé z historických receptů na bábovku z dob našich praprababiček, vydaných na počátku dvacátého století v legendární kuchařce od Magdaleny Dobromily Rettigové. Receptů na sladký dezert existují stovky, ale Mlékárna Valašské Meziříčí přináší jediný s lahodným jahodovým jogurtem. Aktuální je jistě jarní bramborový salát s ředkvičkam jako skvělá večeře. Lehké a zábavné recepty pro vás připravila od Mlékárna Valašské Meziříčí.

]]>
Wed, 18 May 2022 22:00:00 GMT
Zbaví se český sport neefektivního „bafuňářství“? http://trendyzdravi.cz/sport-a-wellness/zbavi-se-cesky-sport-neefektivniho-bafunarstvi.html Česká firma eos media, poskytující komplexní nástroj ke správě a řízení sportovních klubů, se snaží zbavit český sport „bafuňářského“ stylu řízení a uvolnit cestu digitalizaci a profesionálnímu nástroji, který klubům šetří čas, peníze i práci

]]>
Wed, 18 May 2022 22:00:00 GMT
Mýty panující kolem detoxu http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/myty-panujici-kolem-detoxu.html Slovo detoxikace často vyvolává rozporuplné pocity. Jedni ji vnímají jako cestu k lepšímu já, druhým přijde naprosto zbytečná a neúčinná. Odpor k očistě těla má ale ve většině případů stejný důvod, a tím je neznalost. Špatných konců, za které můžeme detoxikaci uchopit, je totiž opravdu spoustu. Co patří mezi ty největší mýty o detoxikaci organismu?

]]>
Tue, 17 May 2022 22:00:00 GMT
Ochutnejte kávové sušenky od Zemanky vyrobené z kávové sedliny http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/ochutnejte-kavove-susenky-od-zemanky-vyrobene-z-kavove-sedliny.html Díky cirkulární spolupráci Biopekárny Zemanka se společností IKEA, mamacoffee a Costa Coffee se z desítek kilogramů kávové sedliny stane každý měsíc cenná surovina pro pečení skvělých sušenek. Chytré kávové hrudky tak potěší nejen milovníky kávy, ale také všechny, kteří neradi plýtvají potravinami.

]]>
Tue, 17 May 2022 22:00:00 GMT
Do Slavkova míří nejlepší evropské „živé sochy“ http://trendyzdravi.cz/rodina/do-slavkova-miri-nejlepsi-evropske-zive-sochy.html Jediný Mezinárodní festival živých soch a bodyart se letos uskuteční ve Slavkově u Brna 21. května. Sjedou se zde desítky umělců z celého světa, aby představili, co všechno může dokázat lidské tělo i představivost.

]]>
Tue, 17 May 2022 22:00:00 GMT
Nedejte letním potížím šanci s přípravky Naturevia! http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/nedejte-letnim-potizim-sanci-s-pripravky-naturevia.html Teploty začínají stoupat a léto se blíží. Pokud se těšíte na koupání, dejte si pozor, aby radovánky neskončily nepříjemnými problémy. Zvláště jste-li náchylní k tzv. letním potížím, měli byste udělat vše pro to, abyste se jim vyhnuli. Soutěžte tak s námi o balíček doplňků stravy Naturevia, který vám v tom pomůže.

]]>
Mon, 16 May 2022 22:00:00 GMT
Proč na jaře pomůže ženšen, acerola nebo echinacea? http://trendyzdravi.cz/kosmetika/proc-na-jare-pomuze-zensen-acerola-nebo-echinacea.html O síle bylinek a dalších přírodních ingrediencí věděli již naši předkové. Vždyť pleťové krémy s obsahem olivového oleje či medu používala samotná Kleopatra. A není se čemu divit, přírodní suroviny nám pomáhají nejen ke krásnější a prozářenější pleti, ale i zdravějšímu organismu. Kvalita přírodních surovin je naprosto zásadní, a proto se společnost Amway jejich pěstování i zpracování věnuje na vlastních biofarmách. Díky dlouholeté tradici získala velmi cenné zkušenosti, ze kterých čerpá při výrobě kosmetických přípravků i doplňků stravy. Jak na jaře pomocí přírody podpořit růst vlasů, a sílu kterých surovin využít proti vráskám? Poradí kosmetická poradkyně Amway.

]]>
Mon, 16 May 2022 22:00:00 GMT
Zúčastněte se Albertovského dne, který podpoří pacienty po úrazech mozku http://trendyzdravi.cz/medicina/zucastnete-se-albertovskeho-dne-ktery-podpori-pacienty-po-urazech-mozku.html Chcete se pobavit, zasoutěžit si a zároveň proniknout do života lidí po poškození mozku? Zajímá vás, jak nejlépe pečovat o pacienty po úrazech mozku a cévních mozkových příhodách a jak je pomoci začlenit zpět do běžného života? Nenechte si ujít Albertovský den, který 18. května 2022 pořádá Klinika rehabilitačního lékařství Všeobecné fakultní nemocnice v Praze a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, obecně prospěšná společnost Rehalb a spolek Cesta za snem.

]]>
Mon, 16 May 2022 22:00:00 GMT