Běžecké závody po stopách Jizerské 50 | Sport a wellness | Trendy zdraví


Běžecké závody po stopách Jizerské 50

31. 7. 2014

V lednu na běžkách, v září po svých! Také milujete jedinečnost a atmosféru vrcholu zimních dálkových běhů, kterým beze sporu již po více než 40 let je Jizerská 50? Přijde vám škoda, že běžky můžete ze sklepů díky českým klimatickým podmínkám vytáhnout jen na pár týdnů v roce? Právě pro vás organizátoři připravili letní přípravu v podobě nové disciplíny 13. září, kdy se v Bedřichově v Jizerských horách uskuteční běžecké závody na 23 a 10 kilometrů po stopách tradiční zimní části – Jizerská 50 RUN. Přihlásit se můžete už nyní.

Klasický servis pro běžce

Trasy obou běhů budou kopírovat část zimní Jizerské 50 a běžci se podívají například na Novou louku, Hřebínek či na Bílou kuchyni. Pro účastníky bude připraven servis, na který jsou zvyklí ze zimní běžecké Jizerské 50 – občerstvení na trati i v cíli, úschovna věcí přímo na bedřichovském stadionu a další.

Chcete být spoluzakladatelem závodu?

„Inspirací k založení běžecké Jizerské 50 jsou pro nás nejen další běhy na lyžích ze série Worldloppet jako Vasův běh, Birkebeinerennet či Marcialonga, které mají své letní běžecké či cyklistické varianty, ale především rostoucí zájem běžkařských nadšenců o další alternativy k jejich oblíbenému zimnímu sportu,“ říká David Douša z pořadatelského týmu Jizerské 50. „Každý, kdo se běhu zúčastní, bude stát na začátku tradice a stane se spoluzakladatelem závodu. V blízké budoucnosti bychom našim příznivcům zároveň rádi nabídli celoroční program Jizerské 50.“

Připraveny jsou i trasy pro nejmenší

Hlavní závod Jizerské 50 RUN se poběží na 23 kilometrů a na účastníky čeká převýšení okolo 400 metrů. Kratší trasa měří 10 kilometrů a běžci nastoupají zhruba 180 metrů. Připraveny jsou i trasy pro nejmenší. Startovné bude u delší trasy 500 Kč, u 10 kilometrového závodu 400 Kč. Závodníci, kteří se v minulosti účastnili zimní Jizerské 50 nebo Cyklo Jizerské 50, získají startovné o 100 Kč levněji. Registrace je možná UŽ NYNÍ na www.jiz50.cz.

www.jiz50.cz

www.facebook.com/jiz50


publikováno: 31. 7. 2014, v rubrice Sport a wellness
Štítky: akce, běhání, hory, závody

Další články v rubrice Sport a wellness:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+