Chraňte svoje lyže, škody jdou do desítek milionů | Sport a wellness | Trendy zdraví


Chraňte svoje lyže, škody jdou do desítek milionů

14. 1. 2015

Zimní sezona přeje nejen milovníkům zimních sportů, ale také zlodějům lyží a snowboardů. Během jednoho roku tak lidé přicházejí o lyžařské vybavení za desítky milionu korun. Proto je pojištění proti krádeži investicí, která se může vyplatit. Kromě pojišťoven, vám dnes lyže pojistí i některé obchody, ve kterých svou výbavu nakoupíte.

Lyže se kradou v lyžárnách penzionů i před restauracemi

Pokud patříte mezi vášnivé lyžaře nebo snowboardisty a svoje vybavení necháváte stát pravidelně v držácích venku bez dozoru, riskujete, že jednoho dne sejdete svah po svých. „Přibližně dvě třetiny krádeží lyží připadne na horská střediska, kde zloději operují především v lyžárnách penzionů, lákadlem jsou i odložené lyže před restauracemi a stánky s občerstvením a boxy umístěné na střechách automobilů. Zbytek krádeží připadne na sklepy,“ uvádí Luděk Semrád ze společnosti Hervis. Lehkomyslné lyžaře varuje i Jihočeská policie, která v loňském roce řešila 70 případů, kdy došlo ke krádeži lyžařského vybavení. „A to jak vloupáním do sklepů, bytů, tak i motorových vozidel.

Dále jsou v těchto údajích zahrnuty i případy odcizení vybavení u restaurací v lyžařských střediscích na Šumavě a ostatních místech, kde jsou svahy,“ upozorňuje mluvčí Krajského ředitelství Jihočeského kraje nprap. Bc. Milan Bajcura. Pachatelům nahrává právě neopatrnost při ostraze věcí a nezajištěných osobních věcí v domácnostech.

Pojištěním ušetříte desetitisíce

Na českém trhu je dnes pojištění lyží a snowboardů poměrně komplikovaný proces. Snadněji lze pojištění získat přímo v některých prodejnách se sportovním vybavením. „V letošním roce nabízíme při nákupu lyží i možnost pojištění v rámci služby skipass, které se vztahuje na lyže uložené v lyžárnách, ale i ve střešních boxech,“ vysvětluje Semrád.

Co dělat, když vám ukradnou lyže?

Pokud jste měli lyže bezpečně uzamčené v hotelové lyžárně, autě, střešním boxu nebo nosiči, ale i doma ve sklepě, můžete uplatnit váš nárok na náhradu vybavení. Nezbytnou součástí při uplatnění nároku je potvrzení o pojištění zakoupeného zboží, prodejní doklad a usnesení policie. Pokud splníte všechny podmínky, nic nebrání tomu, abyste okamžitě dostali náhradu za vaše ukradené lyže či snowboard.


publikováno: 14. 1. 2015, v rubrice Sport a wellness
Štítky: krádeže, lyžování

Další články v rubrice Sport a wellness:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+