Fotbal v chůzi | Sport a wellness | Trendy zdraví

Fotbal v chůzi

21. 9. 2022

Nezisková organizace Senior fitnes z.s., specializující se již 15 let na pohybové aktivity seniorů, slavila úpěchy ve fotbale v chůzi v Německu. Walking Football je jedinečná míčová hra, která vznikla v roce 2011 v Anglii. Jde o fotbal bez běhání a nabízí pohyb a zábavu všem, kterým už bylo 50 let, ale už nemohou vzhledem ke zdravotnímu či pohybovému omezení hrát klasický fotbal. Patronem je dlouholetý kapitán československé fotbalové reprezentace Jan Fiala.

Tým Senior fitnes se zúčastnil mezinárodního turnaje ve fotbale v chůzi nedaleko Kolína nad Rýnem. Celkem se zúčastnilo 14 týmů z Evropy; každé utkání trvalo 15 minut.

Za účasti týmů z Německa, Holandska a Polska se Senior fitnes (Česká republika) probojoval do semifinále, kde vyřadil tým Werderu Brémy. V semifinálovém utkání pak Senior fitnes po velmi vyrovnaném průběhu hry podlehl hráčům FC Norimberg, pozdějším vítězům celého turnaje. Nakonec po penaltovém rozstřelu podlehl v utkání o 4. místo týmu z Ulmu Senior fitnes.

Senior fitnes se může do budoucna těšit mezinárodní spolupráci se zeměmi jako Holandsko, Německo a Anglie a v těchto hostitelských zemích též reprezentovat Českou republiku ve fotbale v chůzi (Walking Football).

22. 9. 2022 čeká Senior fitnes republikové utkání na Strahově, stadion Přátelství, v Praze 6, kterého se zúčastní pouze české týmy.

Více na www.seniorfitnes.cz nebo https://walkingfotbal.eu/


publikováno: 21. 9. 2022, v rubrice Sport a wellness
Štítky: muž, pohyb, senior

Další články v rubrice Sport a wellness:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+