Výživa a gastronomie | Trendy zdraví

Hlavní strana » Výživa a gastronomie

Aktuálně

Zdravý životní styl zvládnete lehce s Fitness degustačním Boxem

16. 2. 2024

Mixit přebírá roli fitness trenéra a připravil mix inspirativních myšlenek a křupavých dobrot, které pomohou najet na zdravou vlnu. Devět krabiček s devíti kroky ke zdravému životnímu stylu a 14 výživných svačinek zní jako plán, který nebudete chtít oblafnout, naopak se na něj každý den budete těšit. Připravte svůj jazyk na intervalový trénink, při kterém bude skákat od chuti k chuti.

Recepty

Uvařte si na kvalitním nádobí

13. 2. 2024

Příprava lahodných pokrmů vám půjde jedna báseň s kvalitními hrnci a pánvemi značky VIVESS, které jsou vyrobeny z kovového hliníku. Navíc má toto nádobí vysoce kvalitní nepřilnavý povrch. Spotřebiče značky VIVESS vynikají vysokým výkonem a díky své praktičnosti a užitečným funkcím tak usnadní vaření. Nechte se inspirovat a vytvořte si domácí kuchařský ráj bez zbytečných nákladů. Celá kolekce VIVESS je k dostání exkluzivně v síti PENNY. Vyzkoušejte zajímavé recepty.

další recepty

Další články

Kde se vzal bramborový salát?

21. 12. 2023

Kdo by neznal tradiční bramborový salát? Je součástí štědrovečerní tabule, ale v některých domácnostech se podává i při jiných slavnostních příležitostech a pro vzácné návštěvy. Tento oblíbený pokrm s sebou nese tajemství svého původu, jehož kořeny nejsou jednoznačné. Některé prameny tvrdí, že jeho tradice vyvstaly například v Rusku. Jisté ale je, že tradice bramborového salátu nabrala velké popularity. Abychom vám ulehčili přípravu, nakoukněte do foodora MARKET, kde najdete ingredience potřebné pro váš vlastní kulinářský příběh, anebo se inspirujte receptem na vyhlášený Pánkův bramborový salát.


Pozor na vánoční kila navíc

21. 12. 2023

Pohoda, klid a odpočinek, ale také plné stoly prohýbající se pod tíhou cukroví, tučných pokrmů a energeticky vydatných alkoholických nápojů – to jsou tradiční vánoční svátky v českém podání. Není proto divu, že v lednu jsou Češi v průměru o 2 kg těžší. Vrátit se na svoji původní hmotnost a následně ji udržet však zvládne podle odborníků pouze 7–14 % těch, kteří se do hubnutí pustí.


Darujte porci bramborového salátu díky své fotografii

20. 12. 2023

Bez bramborového salátu si štědrovečerní tabuli nedovede představit 80 procent Čechů. Recepty na něj se domácnost od domácnosti liší. Někteří dávají přednost klasice, jiní zkouší každý rok něco nového. Ať už se rozhodnete pro přípravu klasického bramborového salátu, nebo vyzkoušíte netradiční recept, pochlubte se svým výtvorem na sociálních sítích a podílejte se tak na pomoci samoživitelkám. Máme pro vás několik receptů.


Ořechy poslouží zdraví, když se aktivují jejich prospěšné látky

19. 12. 2023

Ořechy jsou superpotravina s nákupní sezónou na podzim a v zimě. To jich zákazníci největší lékárny na českém internetu Lékárna.cz nakupují 1,5krát víc než v jiných částech roku. „Je to škoda, protože ořechy jsou prospěšné pro své zdravé tuky, vitamín E a vitamíny skupiny B. A také minerály jako je hořčík, zinek a mastné kyseliny. Zasloužily by si naši pozornost po celý rok,“ říká lékárnice PharmDr. Kamila Horníčková z online poradny Lékárna.cz.


Jak nakoupit kvalitní maso a uzeniny na sváteční stůl

15. 12. 2023

Vánoční svátky se neodmyslitelně pojí s nejrůznějšími dobrotami, mezi nimiž nesmí chybět maso ani vybrané uzeniny. Milujeme je buď jako chuťovky, nebo jako jeden z mnoha chodů při štědrovečerní večeři. Ať už si dopřáváte šťavnaté řízky s bramborovým salátem, vinnou klobásu třeba k tradičnímu kubovi nebo jen nakrájenou šunku během sledování oblíbených pohádek, vždy sáhněte po kvalitě. Dopřejte si mezi svátky poctivé výrobky, které potěší nejeden mlsný jazýček. Jak se zorientovat v masných produktech a správně vybírat u pultů během příprav na Vánoce, vám poradí Martin Čejka, majitel i řezník v tradičním a generacemi osvědčeném Řeznictví Čejka.


Vychutnejte si oblíbené vánoční nápoje

14. 12. 2023

K svátkům klidu a míru budete určitě s hrnek horkého nápoje Starbucks blíž. Potěšit vás může návrat oblíbené dvojice ikonických nápojů Gingerbread Latte a Toffee Nut Latte a novinka v podobě Caramel Waffle Latte nebo Hazelnut Chocolate Crunch Hot Chocolate. Tak co, jste připraveni na tuto voňavou a sladkou sezonu?


Zvládáte vyváženou snídani?

13. 12. 2023

To, že je snídaně velice důležitá, je všeobecně známá věc. Rannímu hladovění by se měl každý z nás raději vyhnout. Ale není snídaně jako snídaně. Jaké kombinace potravin jsou perfektně vyvážené? Kterým se naopak raději vyhnout? A proč si po ránu dopřát i sklenici kvalitního 100% džusu bez přidaného cukru?


Jak je to s chutí během života?

12. 12. 2023

Jste to, co jíte, ale víte, proč to jíte? Za vším se skrývá chuť! Tento důležitý smysl detekuje chemické látky rozpuštěné ve vodě, respektive ve slinách. Člověk ji pak vnímá prostřednictvím chuťových pohárků, které jsou umístěny na jazyce, měkkém patře nebo v krku. Díky nim můžeme rozpoznat hned několik chutí, mezi které patří sladkost, hořkost, slanost, kyselost a poměrně nově také chuť umami.


Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+