Do kavárny za letními dobrotami | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví

Do kavárny za letními dobrotami

16. 8. 2023

Jestli lze nějaký osvěžující nápoj z nabídky Starbucks považovat za esenci léta, je to rozhodně Refresha®. Ovocné kombinace si můžete vychutnat také s kokosovým nápojem a přenést se do exotického ráje. Oblíbené Cold Brew je klasika, která neomrzí. Pokud jste spíše na jemnější varianty a tahle černá ledová dobrota je na vás příliš, ochutnejte verzi Cold Brew Latte nebo Salted Caramel Cream Cold Brew.

Starbucks nezapomíná ani na milovníky Caffè Latte. Pít ho můžete také ryze personalizované – přidáním příchutě dle přání zákazníka, či v kombinaci s některou z mléčných alternativ, které si ve Starbucks vychutnáte bez příplatku.

Je libo nějaká sladká tečka?

Ovocný Raspberry – Cranberry Crisp Slice je mixem křupavého základu, jemného jogurtu a osvěžující brusinkové náplně. Vrchní vrstvu tvoří maliny pokryté želé polevou na tmavě čokoládové vrstvě. Že už se vám sbíhají sliny? V pořádku!

Pokud vás užije spíše na menší dobroty, sáhněte po Mini CroDots. Mini koblihy s lahodnou náplní, obalené v čokoládě a posypané drobenkou, jsou v kavárnách Starbucks dostupné ve třech variantách – cukrová, s tmavou čokoládou nebo s bílou čokoládou.

Abyste si jedinečné kávové momenty mohli užít i doma

Starbucks uvádí během léta novinku také v podobě zrnkové kávy Starbucks® Single – Origin West Java Priangan. Tato světle pražená káva překvapí svými výraznými chuťovými vrstvami a jedinečnou komplexností. Každý doušek přináší jemné citrusové aroma s tóny vanilkových lusků a zelených ringlot.

Pěstuje se v oblasti Jáva, která se nachází v srdci Indonésie. Je to sopečný ostrov s úrodnou půdou a vysokohorským tropickým podnebím. Tato oblast je domovem jedinečné flóry a fauny a představuje výživný ráj pro pěstování výjimečných kávových zrn. Káva Priangan je vysazována v chráněných zalesněných oblastech, které slouží k ochraně okolní divoké přírody a spojuje v sobě závazek sociální udržitelnosti s kulturními tradicemi. Ty si mezi sebou sundští domorodci předávají po generace.


publikováno: 16. 8. 2023, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: káva, kavárna, léto, nápoje

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+