Jídelníček na míru umožní zdravé hubnutí | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví


Jídelníček na míru umožní zdravé hubnutí

29. 4. 2014

Pohráváte si s myšlenkou zredukovat svou váhu, protože se „záchranným kruhem“ kolem bříška se nejen hůř plave, ale ničí vám i sebevědomí? Důležité je začít včas. Narychlo a drastickým způsobem shozená kila se totiž vždy vrátí. Jídelníček šitý na míru vám sestaví abcDieta, a to díky úvodnímu vyšetření na přístroji InBody. Jedná se o patentovaný přístroj, který provádí analýzu složení lidského těla a určí poměr svalů a tuků v organizmu. Přístroj prozradí s jakou efektivitou váš organizmus pracuje a díky tomu bude možné sestavit redukční jídelníček tak, aby přesně vyhovoval vašim potřebám. Zároveň vám bude doporučena vhodná fyzická aktivita, která redukci hmotnosti napomůže.

10denní program

Resort Svatá Kateřina připravil ve spolupráci s abcDietou desetidenní program. Nečekejte lenošivou dovolenou. Nejdříve podstoupíte diagnostiku na přístroji InBody 720. Čekají vás pohybové aktivity pod vedením instruktorů a také konzultace s výživovým specialistou, šéfkuchařem, sportovním instruktorem a dietologem. Wellness & spa zóna, posilovna a masáže vám vyplní den od rána do večera. Pětkrát denně vás čeká plná penze ve formě zdravé, vyvážené stravy. Prezentace abcDiety a doporučení dr. Suchánka vám napoví, jak pokračovat po návratu ze Svaté Kateřiny „do civilu“.

Rizikový tuk

Nadměrné ukládání tuku v oblasti břicha, správněji uvnitř břišní dutiny, postihuje především muže a pak také ženy v menopauze. Tělo si ukládá tuk dvěma způsoby a mluvíme tedy o tuku viditelném a skrytém. Tuk, který je vidět (podkožní), se hromadí pod kůží a ukládá se zejména v bocích, hýždích a břiše. Tuk skrytý (vnitrobřišní, viscerální) se ukládá v oblasti střev, jater, slinivky břišní a ledvin. Vnitrobřišní tuk, máme-li ho více než potřebujeme, je rizikový pro naše zdraví, zejména pro cévy. „Vnitrobřišní tuk je příčinou diabetu 2. typu, hypertenze i některých druhů rakoviny,“ upozorňuje nutriční specialista RNDr. Pavel Suchánek, který je odborným garantem výrobce krabičkových diet na míru abcDieta.

Jak se bránit?

Účinnou zbraní je vyvážená strava a dostatek pohybu. Pokud konzumujeme dostatek rozpustné vlákniny, dochází k menší kumulaci tohoto tuku. Důležitá je pravidelnost ve stravě a konzumace menších porcí. „Klinickými studiemi byl prokázán pozitivní vliv pravidelného pohybu na redukci podkožního i rizikového viscerálního tuku,“ dodává dr. Suchánek. Jak si nastavit redukční dietu tak, abyste nejen zhubli, ale zbavili se onoho rizikového viscerálního tuku? Ne každý má totiž potřebné znalosti sestavit si dietu tak, aby odpovídala potřebným parametrům. Pro ně je tu jedinečný pomocník: abcDieta.

Další informace najdete na www.abcdieta.cz.


publikováno: 29. 4. 2014, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: diabetes, diagnostika, dieta, hubnutí, klimakterium, muž, nadváha

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+