Nefiltrované mošty jako vitaminová bomba | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví

Nefiltrované mošty jako vitaminová bomba

20. 1. 2023

Točíte se v kolečku zimních rýmiček a viróz všeho druhu a už prostě nemáte energii? Možná vám chybí vitaminy. Dodejte si je s vitaminovou náloží v podobě za studena lisovaných moštů značky Kauboy. Ta se zrodila nikoliv na Divokém západě, ale na drsném severu – konkrétně v Ústí nad Labem. Honza, Erich a Štěpán tu začali v prostorech bývalého pivovaru lisovat a stáčet poctivé mošty a cidery z českých jablek, za které si vysloužili i ocenění Regionální potravina.

Jablka s aronií

Jablečný mošt se vyrábí z jablek od sadařů z Českého středohoří. Lisuje se za studena, je nefiltrovaný a má příjemně nakyslou chuť. Pořádnou dávku vitaminu C vám dodá kombinace jablko + aronie. Aronie, známá také jako černá jeřabina, je významným antioxidantem, obsahuje antokyaniny, bioflavonoidy, vitaminy A, B, i C. Podporuje činnost jater, posiluje imunitní systém a zlepšuje paměť.

Mošty si můžete vychutnat jen tak za studena nebo je lehce ohřát, doplnit trochou skořice a připravit si tak skvělý a zdravý nápoj na chladné zimní dny. A pokud chcete kapku zdraví věnovat někomu dalšímu, sáhněte po speciálním dárkovém balení. Mošty Kauboy si můžete spolu s dalším nákupem zakoupit na e-shopu Košík.cz.


publikováno: 20. 1. 2023, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: nápoje, ovoce, prevence

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+