Ochutnejte kávové sušenky od Zemanky vyrobené z kávové sedliny | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví

Ochutnejte kávové sušenky od Zemanky vyrobené z kávové sedliny

18. 5. 2022

Díky cirkulární spolupráci Biopekárny Zemanka se společností IKEA, mamacoffee a Costa Coffee se z desítek kilogramů kávové sedliny stane každý měsíc cenná surovina pro pečení skvělých sušenek. Chytré kávové hrudky tak potěší nejen milovníky kávy, ale také všechny, kteří neradi plýtvají potravinami.

Cirkulární produkty

„Našim posláním je vyrábět potraviny, které jsou zdravé pro přírodu a chutné pro lidi. Proto od našeho založení pečeme z certifikovaných bio surovin a v posledních dvou letech rozšiřujeme naše portfolio také o cirkulární produkty. Díky tomu už jsme dokázali našim partnerům zpracovat více než tunu kvalitní a chutné druhotné suroviny,” komentuje spolupráci Jan Zeman, zakladatel a majitel Biopekárny Zemanka.

Sušenky z kávové sedliny jsou evropským unikátem

Nápad na sušenky byl oceněn i na nizozemské výstavě Free From. Partnerská spolupráce v duchu cirkulární ekonomiky byla na tomto veletrhu přijata jako úplná novinka. V Česku přitom Zemanka vede už několik projektů, kdy zbytkovou surovinu z výroby partnerské firmy vnímá jako vstupní surovinu pro pečení vlastních sušenek a krekrů.

„Denně spotřebujeme v našich kavárnách velké množství výběrové fair trade kávy a trápilo nás, že sedlinu dál zcela nevyužijeme. Jsme proto nadšeni z toho, že takto kvalitní surovina si našla své další uplatnění a vzniknou z ní skvělé sušenky,” vyjadřuje se ke spolupráci Lukáš Čašek z mamacoffee.

Sušenky s kávovou sedlinou lze zakoupit v nově otevřené firemní prodejně Biopekárny Zemanka v pražském obchodním domě Kotva. Kromě klasického prodeje je vybavena i speciálním systémem pro bezobalový prodej od české inovátorské společnosti MIWA. Různé produkty od Zemanky, které si vyberete, si můžete sami nasypat z automatu do kelímku, se kterým se můžete časem vrátit pro nový nákup.

  • Kávové sušenky jsou k dostání také v Kauflandu a ochutnat je můžete i při návštěvě v IKEA a síti kaváren Costa Coffee (kávové sušenky tu mají vlastní balení s logem IKEA nebo Costa Coffee a jsou vyrobeny z jejich kávové sedliny).

publikováno: 18. 5. 2022, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: bio, nákupy, pečivo

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+