Připravte si perfektní lehké menu s bezpeckovým melounem | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví

Připravte si perfektní lehké menu s bezpeckovým melounem

5. 6. 2023

Máte chuť na něco výjimečně dobrého, ale docházejí vám nápady? Připravte si výtečné, zdravé menu plné lehkých chutí se šťavnatým ovocným podtónem. Těstovinový salát s cizrnou a melounem, ovocný salát s medovou zálivkou, pěna z melounu s kokosem a melounová limonáda s mátou a tymiánem udělají radost malým i velkým v parných dnech i ve chvílích, kdy si potřebujeme připomenout léto.

Melouny Bouquet bez pecek

Starou metodou křížení odrůd vypěstovali farmáři ve Španělsku lahodné ovoce, které zazáří ve slaných i sladkých receptech a udělá radost i jako rychlá zdravá svačinka.

Těstovinový salát

Na přípravu dvou porcí potřebujete: ¼ melounu Bouquet, 100 g těstovin, cizrnu v plechovce, rajčata, jarní cibulku, olivový olej, bazalku nebo tymián na ozdobení, sůl, pepř

Postup:

Těstoviny uvařte a smíchejte s cizrnou. Přidejte na kostky nakrájený meloun, rajčata a také pokrájenou jarní cibulku. Salát dochuťte pepřem a solí a zakápňete větším množstvím olivového oleje. Na závěr podle chuti ozdobíte bazalkou nebo tymiánem.

Ovocný salát s medovou zálivkou

Výtečná svačina nebo dezert po obědě. K melounu přidejte ovoce, které právě roste na vaší zahrádce a vytvořte tak neodolatelnou kombinaci!

Připravte si: ¼ melounu Bouquet, balení malin, balení borůvek, mango, mátu, citron pomeranč, med, skořice

Postup:

Ovoce nakrájejte nejlépe na stejně velké kousky. Připravte si medovou zálivku: z poloviny pomeranče a citronu vymačkejte šťávu, přidejte skořici a dvě lžíce medu. Tu pak nalijte na salát, který ozdobte mátou.

Pěna z melounu a kokosového mléka

Tato lahůdka překvapí hosty nápaditostí a osvěžující chutí. Vyzkoušejte ji, nebudete litovat!

Připravte si: ¼ melounu Bouquet, kokosové mléko, maliny, kokos, mátu

Postup:

Smíchejte nakrájený meloun s malinami. Přidejte několik lžic kokosového mléka a kokos. Celou směs vložte do mixéru a rozmixujte. Nechte ztuhnout v mrazáku. Když je směs zmrzlá, přendejte ji znovu do mixéru a lehce promixujte, dokud nevznikne zmrzlá pěna. Servírujte ozdobenou kokosem, mátou a s brčkem.

Melounová limonáda s mátou a tymiánem

Pár čerstvých surovin spolu s ledem vytvoří neodolatelnou letní kombinaci.

Budete potřebovat: ¼ melounu Bouquet, hrst jahod, čerstvý tymián, ½ citronu

Postup: Do lahve nakrájejte všechno ovoce a vymačkejte polovinu citronu. Přidejte tymián a zalijte vodou. Nechte v lednici stát alespoň půl dne – voda nasaje jemnou příchuť melounu a jahod. Limonáda je skvělá s ledem uprostřed léta.

www.nejlepsimelouny.cz

  • Melouny Bouquet jsou k dostání v supermarketech Kaufland, Globus, Albert a ve vybraných maloprodejnách.

publikováno: 5. 6. 2023, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: vaříme, večeře, vegan, vegetarián, zelenina

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+