Užijte si letní kávové osvěžení | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví

Užijte si letní kávové osvěžení

23. 6. 2023

Léto je jako stvořené k popíjení ledových kávových alternativ. Starbucks má ve svém portfoliu nejen oblíbené klasiky, ale i drinky pro milovníky experimentů. Vybere si tu opravdu každý, tak neváhejte a vyrazte i vy ochutnat některou z osvěžujících novinek.

Novinky byly představeny během ochutnávkové akce v pražském Starbucks Reserve™ Store na Jungmannově náměstí v Praze.

Osvěžující letní nápoj spojující lahodnou kávu a vanilkovou zmrzlinu si můžete objednat pod názvem Reserve™ Affogato Cold Brew. Porce vanilkové zmrzliny je ponořena v pomalu louhované kávě, Reserve™Nitro Cold Brew zase díky plnění dusíkem nabízí u chladné kávy hladkou a sametovou texturu.

Letní limitované edice Reserve™ zrnkových káv

Ve Starbucks Reserve™ Store jsou nyní k dostání také letní limitované edice Reserve™ zrnkových káv.

Starbucks Reserve™ Sun-dried Papua New Guinea Ulya obsahuje na slunci sušenou kávu Priangan rostoucí v chráněných zalesněných oblastech Western Highlands na Papui-Nové Guinei. Zaujme originální chutí s tóny borůvek a fíků.

Starbucks Reserve™ Rwanda Hingakawa s tóny mandarinky a mléčného karamelu ztělesňuje hrdinství a práci rwandských farmářek ze skupiny Hingakawa bojující za zlepšení životních podmínek v jejich zemi.

Starbucks Reserve™ Ecuador Loja je tvořena zrny pěstovanými v oblastech s vysokou nadmořskou výškou, bohatou sopečnou půdou a tropickým podnebím s výraznými obdobími slunce a deště. Okouzlí tóny sušených meruněk a karamelu.

  • Letní speciality Reserve™ Affogato Cold Brew a Reserve™Nitro Cold Brew, stejně jako limitované edice zrnkových káv najdete v pražském Starbucks Reserve™ Store na Jungmannově náměstí.

Jednou z nejoblíbenějších letních káv se během uplynulých let stalo jednoznačně Cold Brew. Za studena louhovaná káva je specifická svojí výraznou chutí a vysokým obsahem kofeinu. Během horkých dní je tak ideální náhradou za klasiku v podobě espresso kávy nebo Americana.

Fandíte spíše kávě s mlékem? V tom případě vsaďte na Cold Brew Latte. Experimentátorům by pak neměla uniknout limitka – nabídku Salted Caramel Cream Cold Brew. Tento hit minulého léta je oslazen nádechem vanilky a doplněn bohatou smetanovou pěnou s příchutí slaného karamelu. Drink, co nejen dobře chutná, ale i vypadá.

Všechny kávové fanoušky určitě potěší také Iced Brown Sugar Oat Shaken Espresso – jemná káva Blonde Roast zkombinovaná s ovesným nápojem a protřepaná s ledem a sirupem z hnědého cukru, která vytváří unikátní chuťový profil. Tento nápoj je navíc vhodný pro vegany a doplňuje tak bohatou nabídku nápojů, dezertů a sendvičů na rostlinné bázi v kavárnách Starbucks v České republice.


publikováno: 23. 6. 2023, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: káva, kavárna

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+